Zagłębie Lubin - FC Voluntari

Titanic De Luxe Beach and Resort Hotel 16-01-2022, 15:00, Sparingi, Obóz przygotowawczy

(1:0)

Informacja W najbliższych dniach statystyki oraz szczegółowe raporty będą niedostępne. Trwają prace nad rozwinięciem podstrony Centrum Meczowego. Przepraszamy za utrudnienia.

Raport niedostępny!

W niedzielę Zagłębie Lubin rozegra pierwszy mecz podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem lubinian będzie FC Voluntari – obecnie 3. drużyna ekstraklasy rumuńskiej.

FC Voluntari to stosunkowy młody klub, bo powstał w 2010 roku. Jego siedzibą jest Voluntari, zlokalizowane w okręgu Ilfov miasteczko liczące 33 500 mieszkańców. Przez kilka lat ta drużyna pięła się od IV ligi aż do najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii, gdzie dotarła po pięciu sezonach. Mimo zaledwie 12 lat na karku, klub ma w dorobku już zdobycie Pucharu Rumunii w sezonie 2016/2017 oraz Superpucharu w roku 2017. Na co dzień rumuński klub gra na Stadionul Anghel Iordănescu, powstałym w 2012 roku obiekcie, który może pomieścić 4 600 kibiców

Obecnie w 1. lidze, która jest odpowiednikiem naszej ekstraklasy, FC Voluntari zajmuje wysoką, 3. pozycję. Zespół z Voluntari w 21 meczach 11 razy wygrał, 4 razy zremisował i 6 razy przegrał. Na koncie ma obecnie 37 punktów, jednak do 2. FCSB ma 10 punktów straty, a do detronizującego ligę CFR Cluj aż… 20.

Najmocniejszy punkty tego zespołu? Naszym zdaniem środek pomocy. Ion Gheorghe, 22-letni środkowy pomocnik będący „ósemką”, po 18 meczach ma na koncie 5 goli i 4 bramki, z kolei jego partner grający na „szóstce”, 28-letni Vadim Rață, w 23 meczach zdobył 6 goli i zaliczył 3 asysty. Co ciekawe ani jeden ani drugi piłkarz nie jest wysoki, bo mają kolejno 173 i 174 cm wzrostu, więc mimo pozycji na boisku, ich bramki nie wynikały ze stałych fragmentów gry.

Jako ciekawostkę można dodać, że w ataku tej drużyny biega 36-letni Adam Nemec. To Słowak, który ma spore doświadczenie z gry na Słowacji, w Niemczech czy Holandii. Dlaczego o nim piszemy? Ano dlatego, że swego czasu był proponowany naszemu klubowi niemal co okno transferowe.

Co słychać zatem w Zagłębiu Lubin? W kadrze na obóz znalazło się wielu młodych zawodników i niewykluczone, że trener Piotr Stokowiec będzie chciał im się dokładnie przyjrzeć. Szczególnie w sparingach z Voluntarii i Qabalą możemy się spodziewać wielu zmian i gry wszystkich zawodników w bardzo małym wymiarze czasu. Sporo uwagi zapewne Jarosław Bako poświęci bramkarzom, by Jasmin Burić i Kacper Bieszczad byli w optymalnej formie na wypadek odejścia z klubu Dominika Hładuna już zimą.

Nie znamy jeszcze dokładnej godziny rozpoczęcia meczu, ale na pewno ją w tym miejscu zaktualizujemy. Klub zamierza na swoim kanale w serwisie Youtube przeprowadzić transmisję na żywo. Jeśli nie będzie problemów technicznych, to na pewno zamieścimy newsa z odtwarzaczem także u nas.

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w tureckiej Larze Zagłębie Lubin pokonało FC Voluntari 1:0. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył w 44. minucie Patryk Szysz.

W starciu z 3. zespołem bieżącego sezonu rumuńskiej ekstraklasy szansę otrzymało sporo młodzieżowców. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli Tomasz Pieńko, Bartłomiej Kłudka czy Kacper Masiak, a w drugiej połowie na placu gry pojawili się Kacper Lepczyński, Kamil Sobczak, Łukasz Łakomy, Mateusz Kizyma i Patryk Kusztal.

Zwycięstwo Zagłębiu zagwarantował gol z 44. minuty meczu, kiedy to Łukasz Poręba znakomicie dograł wychodzącemu na pozycję Patrykowi Szyszowi, który nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Voluntari.

Wygrana to powiew optymizmu na dalszą część przygotowań. Kolejny sparing „Miedziowi” rozegrają już we wtorek 18 stycznia. Wówczas naszym przeciwnikiem będzie Qəbələ FK.

16 stycznia 2022, 15:00 - Kumköy (Limak Arcadia Golf and Sport Resort)

Zagłębie Lubin 1:0 FC Voluntari

bramka: Szysz 44

Zagłębie Lubin

(I połowa) 30. Dominik Hładun - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski - 17. Patryk Szysz, 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba, 21. Tomasz Pieńko, 42. Kacper Masiak - 13. Karol Podliński. (II połowa) 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 5. Aleks Ławniczak, 24. Kacper Lepczyński, 45. Kamil Sobczak - 26. Kacper Chodyna, 43. Mateusz Kizyma, 99. Łukasz Łakomy, 25. Patryk Kusztal, 9. Erik Daniel - 11. Tomáš Zajíc.

FC Voluntari

(skład wyjściowy) 71. Mihai Popa - 13. Denis Ciobotariu, 30. Gabriel Tamaș, 5. Igor Armaș - 98. Cristian Costin, 18. Hélder Tavares, 66. Lukáš Droppa, 22. Vadim Rață, 8. Ion Gheorghe, 21. Alexandru Ilie - 77. Adam Nemec.

żółta kartka: Poręba.

Mecz jeszcze się nie odbył. Oceny zostaną wystawione po jego zakończeniu.