W związku z wymogiem licencyjnym F.01 pkt 5., Zagłębie Lubin S.A. opublikowało dokument zawierający kwotę, która została wypłacona pośrednikom transakcyjnym za rok 2020.

Wiemy tym samym, że „Miedziowi” zapłacili menedżerom piłkarskim aż 5 005 865,27 złotych netto. Jest to niestety rekordowa kwota, znacznie wyższa niż była wypłacana w poprzednich latach, gdzie w 2019 roku było to 3 265 101,49 złotych oraz 2 605 523,00 złotych w roku 2018. Klub chyba sam nie do końca uważa, że warto się tym osiągnięciem chwalić, bo choć dokument został opublikowany w tym samym czasie, w którym pojawiło się sprawozdanie finansowe, próżno szukać go na stronie głównej oficjalnej witryny klubowej. Dokument dostępny jest na drugiej stronie w zakładce "Inne" - kliknij tutaj.

Transfery przychodzące Zagłębia Lubin w 2020 roku*:

• Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź – transfer gotówkowy)
  • Lorenco Simic (UC Sampdoria – transfer gotówkowy)
  • Mateusz Bartolewski (Ruch Chorzów – wolny transfer)
  • Jakub Żubrowski (Korona Kielce – wolny transfer)
  • Jakub Wójcicki (Jagiellonia Białystok – wolny transfer)
  • Kamil Bielikow (Ascoli Picchio Primavera U-19 – wolny transfer)
  • Dejan Drazić (Slovan Bratysława - dwukrotne wypożyczenie)
  • Samuel Mraz (FC Empoli – wypożyczenie)
  • Sören Reese (FC Midtjylland – wypożyczenie)
  • Jakub Bednarczyk (FC St. Pauli – wypożyczenie)
  • Dominik Kalinowski (Sokół Sieniawa - wolny transfer)
  • Jewgienij Baszkirow (Rubin Kazań - wolny transfer)

Transfery wychodzące Zagłębia Lubin w 2020 roku**:

• Bartosz Białek (VfL Wolfsburg – 5 000 000 €)
  • Damjan Bohar (NK Osijek – 850 000 €)
  • Bartosz Slisz (Legia Warszawa - 1 840 000 €)

*W zestawieniu ujęte są transfery gotówkowe, wolne transfery (zawodnicy przychodzący bez ważnej umowy w innym klubie) oraz wypożyczenia. Nie uwzględniono przedłużeń kontraktów, za które także pobierana jest prowizja

**W zestawieniu uwzględniono jedynie transfery wychodzące gotówkowe, bowiem tylko takie mogą podlegać prowizji.