Po zakończonym przedwcześnie ze względu na pandemię COVID–19 sezonem w III lidze, wczoraj na boisko wróciły rezerwy Zagłębia Lubin, które rozegrały ćwierćfinał Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem „Miedziowych” był Górnik Złotoryja.

Zagłębie II Lubin do Złotoryi przyjechało kadrą 18 zawodników złożoną z samych młodzieżowców. Najmłodszy w kadrze meczowej rezerw Zagłębia zawodnik pochodził z rocznika 2004 - bramkarz Alexander Steffen - mecz z Górnikiem spędził na ławce rezerwowych. Najstarszych zaś reprezentował kapitan Adam Borkowski oraz Dominik Więcek - obaj z rocznika 2000. Średnia wieku wyjściowej jedenastki „Miedziowych” wyniosła 18,5 lat. W drużynie Górnika Złotoryja w 17-osobowej kadrze meczowej znalazło się siedmiu młodzieżowców, w wyjściowej jedenastce zagrało trzech.

fot. Krzychu

Mecz od samego początku był pod dyktando rezerw Zagłębia, które prowadziły grę, spokojnie rozgrywając piłkę i stwarzając okazję na zdobycie bramki. Sytuacje bramkowe były, choćby takie jak wyjście sam na sam Błażeja Czubana z młodzieżowcem Górnika Złotoryja, bramkarzem Michałem Piotrowskim (rocznik 1999), który dobrymi interwencjami utrzymywał bezbramkowy remis.

fot. Krzychu

Bramki jednak były kwestią czasu, bo młodzi zawodnicy Zagłębia w hokejowym stylu zamykali na własnej połowie zespół Górnika Złotoryja i coraz groźniej poczynali sobie pod bramką Michała Piotrowskiego, który był najjaśniejszą postacią w drużynie gospodarzy.

W 20. minucie meczu wynik otworzył aktywny od samego początku meczu Kacper Laskowski, minutę później było już 2:0 dla rezerw Zagłębia za sprawą Dominika Więcka. Zdobyte przez rezerwy bramki nie spowodowały zmiany w grze, wciąż napieraliśmy na rywala, który w tym meczu praktycznie nie potrafił skonstruować akcji, po której mogłoby być zagrożenie pod naszą bramką. W 34. minucie drugie trafienie w tym meczu, a trzecie dla rezerw Zagłębia dopisuje Kacper Laskowski i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.

Drugie 45. minut rozpoczęliśmy z dwiema zmianami personalnymi. Za Błażeja Czubana desygnowany do gry przez duet trenerów rezerw Zagłębia Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego został reprezentant Polski U-17 Patryk Kusztal oraz Jakub Siga, który zmienił Bartosza Zynka.

Zmiany gry na boisku nie było, rezerwy Zagłębia w dalszym ciągu kontrolowały przebieg meczu, swobodnie grały piłką, przewyższały umiejętnościami zawodników Górnika Złotoryja. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu.

W 52. minucie bardzo ładne prostopadłe podanie Dominika Więcka, który dostrzegł wychodzącego na pozycję Adama Borkowskiego i idealnie go obsłużył, a grający z opaską kapitana prawy obrońca rezerw Zagłębia pewnym strzałem pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza Górnika. Minęło zaledwie pięć minut i wynik meczu podwyższył Patryk Kusztal, który na murawie pojawił się od początku drugiej połowy meczu. Kacper Lepczyński ładnym podaniem uruchomił na skrzydle bardzo aktywnego w tym meczu Dominika Więcka, który wbiegł w pole karne i dograł piłkę do Patryka Kusztala. Kusztal mimo asekuracji obrońców gospodarzy precyzyjnym strzałem po długim rogu bramki umieszcza piłkę w siatce. Na świetlnej tablicy wynik 5:0 dla gości.

fot. Krzychu

W 62. minucie kolejna bramka dla rezerw Zagłębia, strzelcem również zawodnik, który pojawił się od początku drugiej połowy - Jakub Siga.

Mecz był pod całkowitą kontrolą rezerw Zagłębia, do tego warunki atmosferyczne, bardzo ciepło sprzyjały kolejnym roszadom personalnym i na takie zdecydował się trener Adam Buczek, który skorzystał z wszystkich rezerwowych poza bramkarzem. Na murawie pojawił się Kacper Zając za Daniela Dudzińskiego, Sebastian Mach i Damian Kasprzak za Jakuba Rogalskiego i Dawida Hanca oraz Bartłomiej Kłudka.

W 73. minucie drugie trafienie w meczu zanotował Patryk Kusztal, który będąc w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Górnika. Chwilę później ósmą bramkę dla rezerw Zagłębia zdobył Kacper Zając, który po uderzeniu głową wpakował piłkę do siatki. W końcówce meczu wynik na 9:0 dla Zagłębia II Lubin ustalił Patryk Kusztal i tym samym skompletował hat-trick w tym meczu.

Zagłębie II Lubin pewnie awansuje do 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski, który odbędzie się 4 lipca 2020 roku w Górze, rywalem miejscowa Pogoń Góra.

Mecz z perspektywy trybun oglądali Prezes Zagłębia Artur Jankowski, szef skautingu Jakub Chodorowski oraz asystent trener I zespołu Paweł Karmelita.

- Najbardziej zadowoleni jesteśmy z tego, że udało nam się utrzymać koncentrację, tempo gry, organizację w defensywie i pomysł w ofensywie. Nie było dla nas ważne, jaki jest wynik, jasne - wysoka wygrana cieszy, ale jednak ważniejsze było żeby pokazać na boisku to, jak pracujemy na treningach - powiedział dla akademiakghm.com I trener Zagłębia II Lubin Adam Buczek.

Górnik Złotoryja 0:9 Zagłębie II Lubin

bramki: Laskowski 20, 34, Więcek 21, Borkowski 52, Kusztal 56, 72, 85, Siga 61, Zając 74.

Zagłębie II: Wierzchowski - Borkowski, Rogalski (64' Mach), Lepczyński, Hanc (64' Kasprzak), Kizyma, Laskowski (72' Kłudka), Dudziński (60' Zając), Czuban (46' Kusztal), Więcek, Zynek (46' Siga).

Autor: Krzychu

źródło: Własne, akademiakghm.com