Zaledwie jeden dzień akademia Zagłębia Lubin pozostawała bez dyrektora, po tym jak z klubu odszedł Henny Lee. Dziś na to stanowisko awansował Adam Buczek - dotychczasowy trener rezerw.

Adam Buczek urodził się 9 sierpnia 1978 roku. W swojej karierze piłkarskiej grał w takich drużynach Zagłębie Lubin, Górnik Polkowice, Chrobry Głogów i Iskra Kochlice.

42-latek ma za sobą już dość bogatą przeszłość, jako trener. W 2008 roku objął rezerwy Zagłębia Lubin, następnie poprowadził do złotego medalu Zagłębie grające w Młodej Ekstraklasie. Później prowadził KS Polkowice, Wisłę Puławy, był asystentem w GKS-ie Bełchatów oraz przez chwilę awaryjnie prowadził pierwszy zespół „Miedziowych”. Do Zagłębia wrócił w 2017 roku, gdzie pracuje po dziś dzień.

- Bardzo się cieszę z powierzonej mi funkcji. Ze wszystkich lat, które przepracowałem w Zagłębiu, najwięcej z nich spędziłem pracując z młodzieżą. Funkcja dyrektora to odmienna rola, ale trenerem w pewnym sensie pozostanę – chcę być na boiskach, obserwować treningi, śledzić postępy naszych adeptów. Wiem, że mam obok siebie fachowców, mowa tu nie tylko o trenerach i fizjoterapeutach, ale także o ludziach z działów skautingu, administracji, marketingu. Nie można zapomnieć o wychowawcach i wychowawczyniach z bursy, a także osobach, które dbają o porządek i utrzymanie w świetnym stanie obiektów treningowych. Codziennie wiele osób wkłada mnóstwo pracy w to, by ci chłopcy mieli wszystko, co niezbędne do osiągnięcia celów. Dajemy zawodnikom bardzo dużo i tyle też wymagamy. Jestem pewien, że po latach, w których intencją klubu było wdrożenie nowej wizji w nasz system szkolenia, jesteśmy gotowi, żeby kontynuować pracę i rozwój Akademii. Zaczynam nowy etap w życiu, na który zdecydowanie jestem gotowy – mówi Adam Buczek, nowy dyrektor akademii.

- Adam to wysokiej klasy specjalista w tym co robi. Ma wiedzę i doświadczenie. Od zawsze związany z Klubem. Wie co trzeba zrobić i jakie mamy przed sobą cele. Jestem pewien, że to zrealizuje. Powodzenia Adam – mówi Artur Jankowski, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

źródło: zaglebie.com