Jak podaje klubowa strona, władze Akademii oraz Zagłębia Lubin podjęły decyzję o zawieszeniu aż do odwołania części bieżących aktywności, wprowadzając procedury mające na celu ograniczenie ryzyka wystąpienia przypadków zarażeń koronawirusem.

Zawieszeniu podlegają następujące czynności:

• treningi, turnieje, konsultacje szkoleniowe, zajęcia sportowe drużyn Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbywające się na obiektach Akademii;
  • staże, wycieczki, aktywności medialne i wizerunkowe trenerów, pracowników i zawodników Akademii (wywiady, materiały wideo, wyjazdy do szkół).

Ponadto:

• decyzją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, ze względów bezpieczeństwa, przełożono datę rozpoczęcia rundy wiosennej, w tym także przesunięto 19. kolejkę III ligi grupy III, zaplanowanej na niedzielę 15 marca 2020 roku (mecz przełożono na 13 maja 2020 roku)
  • adepci Akademii mieszkający na co dzień w bursie zostali poproszeni o jej opuszczenie na czas nieokreślony, począwszy od 15 marca 2020 roku,
  • zawodnicy, trenerzy oraz pracownicy Akademii zostali zapoznani z profilaktyką zachowań dotyczących koronawirusa.
O przebiegu dalszej sytuacji klub będzie informował na bieżąco.

Autor: Karol

źródło: zaglebie.com