Popularny twitterowicz @Janekx89 podał, że najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Martina Seveli w Zagłębiu Lubin jest Aleksandar Vuković. O tym, że jest taki pomysł napisał także dziennikarz Sebastian Staszewski.

Aleksandar Vuković to obecnie 41-letni bezrobotny trener, który ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Występował między innymi w takich klubach jak Partizan Belgrad, GS Ergotelis, Legia Warszawa, Iraklis Saloniki oraz Korona Kielce.

Jako zawodnik FK Partizana Belgrad zdobył mistrzostwo kraju w 1999 roku, z Legią wygrał mistrzostwo Polski w 2002 i 2006, Puchar Polski w 2008, Superpuchar Polski w 2008 oraz Puchar Ligi w 2002 roku.

Po zakończeniu kariery był przez moment asystentem w Koronie Kielce, po czym w 2015 roku dołaczył do Legii Warszawa. Tam pełnił funckje trenera młodzieży, następnie w rezerwach był asystentem Jacka Magiery. Później został asystentem w pierwszym zespole, gdzie zatrudnił go Stanisław Czerczesow. Później był także asystentem w sztabach Besnika Hasiego, Jacka Magiery, Romeo Jozaka i Deana Klafuricia.

Vuković kilkukrotnie bywał tymczasowym szkoleniowcem pierwszej drużyny Legii. Formalnie, jako pierwszy trener, został zatrudniony 2 kwietnia 2019 roku. Zwolniony został 21 września 2020 roku po rozegraniu 66 meczów w roli pierwszego szkoleniowca. Na 66 meczów 36 wygrał, 12 zremisował i 18 przegrał, notując przy tym średnią 1,82 pkt na mecz.

Temat ewentualnego objęcia schedy po Martinie Seveli przez Aleksandara Vukovicia oczywiście nie jest przesądzony, przede wszystkim dlatego, że Legia Warszawa opłaca nadal jego kontrakt, a po dołączeniu do innego klubu, "Vuko" musiałby zrezygnować całkowicie z płynącego ze stolicy uposażenia.

źródło: Twitter