Przed ostatnim meczem Zagłębia w roku 2020 przyjrzeliśmy się Alexandrowi Gorgonowi, który jest jednym z najważniejszych zawodników w drużynie szczecińskiej Pogoni.

Austriacki piłkarz polskiego pochodzenia jest synem Wojciecha Gorgona, który w latach 80. grał w Wiśle Kraków i Zagłębiu Sosnowiec, a następnie wyemigrował do Wiednia.

W swojej dotychczasowej karierze Gorgon występował w zaledwie trzech drużynach. 32-letni zawodnik jest wychowankiem Austrii Wiedeń, w barwach której wystąpił w 161 razy. Występy w drużynie z austriackiej stolicy okrasił 52 bramkami. Ze swoim macierzystym klub Gorgon jednokrotnie sięgnął po Mistrzostwo Austrii.

W 2016 roku Gorgon przeniósł się do chorwackiego klubu HNK Rijeka. Liczby Gorgona na Bałkanach wyglądały co najmniej przyzwoicie, albowiem w 126 meczach zdobył 42 gole. Gorgon święcił triumfy również w Chorwacji. Podczas jego pobytu w HNK Rijeka zdobyła jedno Mistrzostwo Chorwacji, a także trzykrotnie sięgała po puchar krajowy.

Z HNK Rijeka Gorgon przeniósł się do szczecińskiej Pogoni na zasadzie wolnego transferu. W barwach „Portowców” wystąpił do tej pory w 14 spotkaniach, w których zdobył pięć bramek i zanotował jedną asystę. Udało mu się zdobyć również jednego z najbardziej kuriozalnych goli rundy. Zobaczcie jak zapewnił Pogoni zwycięstwo w meczu z Lechią:

Defensorzy „Miedziowych” z pewnością będą musieli mieć się na baczności, ponieważ Gorgon niejednokrotnie udowadniał, że potrafi przysporzyć trudności obrońcom rywala.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera 19-12-2020, 15:00