Trener Wisły Kraków Artur Skowronek na pomeczowej konferencji prasowej pogratulował „Miedziowym” zwycięstwa. Szkoleniowiec wiślaków stwierdził między innymi, że jego piłkarze bardzo mocno odczuli trudy poprzedniego starcia z Koroną Kielce.

Artur Skowronek (Wisła Kraków)

- Gratulacje dla przeciwnika, który zagrał dzisiaj dobry bardzo mecz. My w żaden sposób nie mogliśmy się dopasować do wysokiego poziomu Zagłębia. Zagraliśmy dziś słabo i przeciwnik wygrał zasłużenie.

- Na pewno widoczne było to, ile kosztował nas mecz z Koroną Kielce, w którym przez 60 minut graliśmy w dziesięciu. To było dzisiaj widoczne. Przeciwnik się rozkręcał z minuty na minutę, a u nas było odwrotnie.

- Był to bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu i zdajemy sobie z tego sprawę. Teraz robimy wszystko, by zregenerować się na mecz z Arką i bardzo mocno podziękować naszym kibicom, którzy są bardzo dużą częścią tego celu, który zrealizowaliśmy, czyli utrzymania Wisły Kraków w ekstraklasie.

- Jedyny mały plus tego meczu jest taki, że skończyliśmy mecz z czterema młodzieżowcami na boisku i załapali oni kolejne minuty na boisku i mam nadzieję, że to będzie procentowało.