Na testach w Zagłębiu przebywa 23-letni ofensywny pomocnik Bałtyku Koszalin - Bartłomiej Putno. Zawodnik wystąpił w dzisiejszej grze kontrolnej rezerw. Drugi zespół "Miedziowych" pokonał MKP Wołów 4:1.

Bartłomiej Putno urodził się 12 kwietnia 1997 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sławie Sławno, skąd przeniósł się do koszalińskiej Gwardii. Następnie powrócił do klubu z rodzinnej miejscowości - Sławna. Przed sezonem 2018/19 Putno ponownie przeniósł się do Koszalina, lecz nie do Gwardii a innego miejscowego zespołu - Bałtyku.

W przeszłości piłkarz występował także na lewej oraz prawej stronie pomocy.

W obecnym sezonie ofensywny pomocnik wystąpił w szesnastu spotkaniach III ligi grupy II, które okrasił piętnastoma bramkami oraz jedną asystą.

W najbliższym czasie sztab szkoleniowy "Miedziowych" oceni przydatność Bartłomieja Putno w naszym zespole. Jak poinformował Norbert Skórzewski niebawem zawodnik rozpocznie treningi z pierwszym zespołem Zagłębia.

W dzisiejszym sparingu Putno pokazał się z bardzo dobrej strony - strzelił bramkę oraz dołożył do tego dwie asysty.

źródło: Norbert Skórzewski, weszlo.com