Były trener Zagłębia Lubin Ben van Dael został zaprezentowany jako nowy dyrektor niemieckiego IV-ligowca - SV Straelen.

SV Straelen występuje Regionallidze West, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Nie jest to zapewne wymarzone miejsce pracy dla Holendra z przeszłością w polskiej ekstraklasie oraz Eredivisie, jednak w podjęciu decyzji zapewne pomogło to, że van Dael zna się dobrze z prezydentem tego klubu Hermannem Tecklenburgiem oraz to, że liczące niespełna 15 tysięcy mieszkańców niemieckie Straelen znajduje się zaledwie 30 kilometrów od miejsca zamieszkania byłego trenera Zagłębia, czyli Swalmen.

Podstawowym celem van Daela w SV Straelen będzie wzmocnienie zespołu oraz utrzymanie się w Regionallidze West. O niczym więcej ta drużyna raczej nie będzie mogła pomarzyć, bo w rozgrywkach prym wiodą Rot-Weiss Essen, Borussia II Dortmund oraz SC Fortuna Köln.

Ben van Dael był pierwszym trenerem Zagłębia Lubin od 29 października 2018 roku do 31 sierpnia 2019 roku. W tym czasie prowadził "Miedziowych" w 31 meczach, w których z bilansem 11 zwycięstw, 8 remisów i 12 porażek zanotował średnią 1,32 punktu na mecz. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora technicznego akademii Zagłębia.

źródło: Własne