Przed lubinianami ligowa potyczka z Jagiellonią Białystok. W przeszłości w spotkaniach z drużyną z Podlasia częściej wygrywało Zagłębie Lubin, choć o pojedynku z jesieni szybko chcieliśmy zapomnieć.

W przeszłości mierzyliśmy się ze sobą 44 razy. Zagłębie Lubin wygrało z Jagiellonią Białystok 19 meczów, 10 razy nasze potyczki kończyły się remisami, zaś piętnastokrotnie lepsi od Zagłębia okazywali się być gracze Jagiellonii.

Po raz pierwszy w historii z Jagiellonią Białystok zmierzyliśmy się w listopadzie 1987 roku. W zimny, w zasadzie zimowy, dzień "Miedziowi" zremisowali z drużyną z Podlasia 0:0. W rundzie rewanżowej sezonu 1987/1988 to my byliśmy góra, bo zwyciężyliśmy 2:0.

W poprzednim sezonie graliśmy z "Jagą" dwukrotnie i oba mecze zakończyły się remisami. Nie były to jednak pojedynki kiepskie, pozbawione emocji - nie brakowało ciekawych akcji i bramek, a spotkania zakończyły się rezultatami 1:1 oraz 2:2.

Dobrze nie wspominamy ostatniej wycieczki do Białegostoku. W rozgrywanym w październiku ubiegłego roku spotkaniu, "Miedziowi" zaprezentowali stabilną, co nie oznacza dobrą, formę, przez co ulegli Jagiellonii aż 0:3. Ostatnie trafienie dla zespołu prowadzonego przez trenera Adriana Siemieńca został zdobyty bezpośrednio z rzutu rożnego, co sporo mówi o formie i koncentracji naszej drużyny w tamtej rywalizacji. Jak zakończy się najbliższa rywalizacja „Miedziowych” i „Jagi”? Przekonamy się już w późny, sobotni wieczór.

Historia pojedynków | Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

• Wygrane Zagłębia: 19