W niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin podejmie zespół jednego z beniaminków w bieżącym sezonie - Koronę Kielce. Przed tym spotkaniem sprawdziliśmy, który zespół wygrywał w przeszłości częściej w bezpośrednich starciach. Przypominamy również ostatnią potyczkę "Miedziowych" z klubem z województwa świętokrzyskiego, która miała miejsce ponad dwa lata temu, bowiem w czerwcu 2020 roku.

Bilans spotkań przemawia za Zagłębiem. W przeszłości odbyło się 29 meczów "Miedziowych" z kielczanami. Lubinianie zwyciężali czternaście razy, dziewięciokrotnie padał remis, a Korona zgarniała komplet punktów zaledwie pięć razy.

Ostatnia potyczka obydwóch zespołów odbyła się w 33. kolejce sezonu 2019/20. Wówczas lubinianie wygrali 2:1, a ozdobą spotkania były bramki, które padały na Stadionie Zagłębia. W 21. minucie futbolówka odbiła się od Adnana Kovacevicia i spadła pod nogi Jewgienija Baszkirowa, który pięknym uderzeniem w samo okienko wyprowadził "Miedziowych" na prowadzenie. Dwadzieścia cztery minuty później Korona wyrównała stan rywalizacji. Konkretniej, Petteri Forsell w swoim stylu huknął z rzutu wolnego, a Dominik Hładun pozostał przy uderzeniu Fina bezradny. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. W 67. minucie znów w swoje nogi sprawy wziął Baszkirów, a piłka po jego strzale zza pola karnego zatrzepotała w bramce strzeżonej przez Marka Kozioła. Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie. Zagłębie mogło cieszyć się z wygranej.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce Bilans spotkań

  • Wygrane Zagłębia: 14.
  • Remisy: 9.
  • Wygrane Korony: 5

Zagłębie Lubin - Korona Kielce

Stadion Zagłębia 09-10-2022, 15:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 12. kolejka

1:1
(1:0)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (2)08.10.2022 12:58
Fajnie by było kontynuować zwycięską serię. Niestety nasza liga jest nieobliczalna. Wczoraj, teoretycznie Pogoń miała wciągnąć Stal Mielec a tu się okazuje, że niezłe lanie dostała. 

Jutro zanosi się na wymęczony remis. Korona będzie chciała coś ugrać po ostatnim wypadzie do Jagi. 

Szanse upatruje w Saszce Balicu-cos może nam sprezentować :yum: a Kondziu też potrafi baboli na wpuszczać :grin:.

processing comment
06.10.2022 15:23
No jeśli ma grać Doleżal to tym razem nie ma co się cofać, trzeba podejść wyżej, trochę podpresować, skorzystać z błędu obrony, zdobyć bramkę lub dwie i dać im pograć w ataku pozycyjnym. Gramy z jedna z najgorszych drużyn. To my powinnismy mieć inicjatywę.

processing comment