Dziś o godzinie 15:00 Zagłębie Lubin na wyjeździe zmierzy się z Widzewem Łódź. Przed tym meczem sprawdziliśmy, jak wygląda bilans bezpośrednich starć obydwóch zespołów w przeszłości. Przypominamy także ostatnią potyczkę „Miedziowych” z łodzianami, która miała miejsce w sezonie 2014/15.

W przeszłości lubinianie mierzyli się z Widzewem 51 razy. Zagłębie zgarniało komplet oczek dziewiętnastokrotnie, czternaście razy dzieliliśmy się punktami, a łodzianie pokonywali „Miedziowych” w osiemnastu spotkaniach.

Historia spotkań Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź sięga sezonu 1985/86. Wówczas w rundzie jesiennej w Lubinie górą był RTS, który zwyciężył 1:0. Taki sam rezultat padł również w rundzie wiosennej, kiedy łodzianie również pokonali „Miedziowych” takim rezultatem.

Po raz ostatni z Widzewem Zagłębie rywalizowało podczas kampanii 2014/15. Wtedy w ramach rozgrywek I ligi na jesień lubinianie pokonali drużynę RTS-u 3:0, a bramki dla „Miedziowych” zdobywali Krzysztof Piątek (dwie) oraz Aleksander Kwiek. Z kolei w rundzie wiosennej lubinianie otrzymali trzy punkty za walkowera, po tym jak Widzew zdecydował się nie przyjeżdżać do Lubina.

Bilans Zagłębie - Widzew

  • Zwycięstwa Zagłębia: 19.
  • Remisy: 14
  • Zwycięstwa Widzewa: 18.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 16-10-2022, 15:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 13. kolejka

3:0
(1:0)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)