W rozegranym dzisiaj finale mistrzostw Polski do lat 15 Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań, a do rozstrzygnięcia wyniku potrzebny był konkurs z rzutów karnych. W serii jedenastek "Miedziowi" pewnie zwyciężyli 4:2, tym samym zapewniając sobie tytuł mistrza Polski.

"Miedziowi" zagwarantowali sobie awans do półfinałów zajmując 1. lokatę w grupie C Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. W fazie zasadniczej sezonu lubinianie zdobyli 37 punktów w 14 spotkaniach. Bilans ekipy trenera Marka Sinkiewicza to: 12 zwycięstw, jeden remis oraz jedna porażka. W półfinale rozgrywek na Zagłębie czekała warszawska Legia. Po niezwykle wyrównanym dwumeczu finał zagwarantowały nam dwie bramki strzelone Legii na wyjeździe.

W finale przeciwnikiem "Miedziowych" okazał się być właśnie "Kolejorz". To poznaniacy pierwsi wyszli na prowadzanie, a konkretniej w 30. minucie meczu Barański pokonał dobrze dysponowanego Matysa. Zagłębiu udało się wyrównać i doprowadzić do dogrywki dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to wprowadzony w drugiej połowie Reguła nie dał szans golkiperowi rywali. W dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, tak więc do wyłonienia mistrza Polski potrzebny był konkurs rzutów karnych, gdzie lepsi okazali się być lubinianie. Dwukrotnie w naszej bramce świetną interwencją popisał się Matys, który na koniec dopełnił formalności pewnie egzekwując ostatnią jedenastkę.