O godzinie 12:15 wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra w spotkaniu "Miedziowych" z krakowską Wisłą. Zagłębie odniosło pewne zwycięstwo 2:0, a dublet w meczu ustrzelił Oliwier Sławiński.

W 45. minucie spotkania Tomasz Pieńko zagrał do zbiegającego do lewej strony Sławińskiego, a ten zszedł do środka i pięknym uderzeniem w prawy górny róg bramki dał "Miedziowym" prowadzenie.

Druga bramka dla Zagłębia padła w 81. minucie, wówczas Sławiński otrzymał świetne prostopadłe podanie ze środka pola i pewnie wykorzystał sytuację, ustalając wynik meczu.

Po meczu z Wisłą Oliwier Sławiński z 10 bramkami na koncie, wskakuje na fotel lidera klasyfikacji strzelców, będąc na równi z Wiktorem Kamińskim z Legii Warszawa.