Zagłębie Lubin z Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 nie dało szans swoim rówieśnikom z Escoli Varsovia. "Miedziowi" w 29. kolejce CLJ pokonali zespół z Warszawy 4:0 i przed ostatnią kolejką mają realne szanse na zdobycie mistrzostwa.

Od samego początku lubinianie prezentowali się lepiej od rywali, czego efektem były dwa szybko strzelone gole. Już w 11. minucie pierwsze trafienie w niedzielne popołudnie zanotował Kacper Masiak, a zaledwie kwadrans później na 2:0 podwyższył Kacper Zając. Mimo dobrej gry "Miedziowych", do przerwy nie oglądaliśmy już bramek.

W drugiej odsłonie ponownie gole padały tylko dla zespołu z Lubina. Najpierw w 69. minucie spotkania na 3:0 podwyższył Oliwier Sławiński, a w samej końcówce wynik na 4:0 dla Zagłębia Lubin ustalił jeden z rywali, który strzelił gola samobójczego.

Wygrana z Escolą oznacza, że na kolejkę przed końcem Zagłębie Lubin zajmuje 2. miejsce i ma na koncie 57 punktów (tyle samo, ile Wisła Kraków). Liderująca Pogoń Szczecin ma o jeden punkt więcej, a więc o tym, kto zostanie mistrzem, wicemistrzem i brązowym medalistą mistrzostw Polski zdecydują spotkania w ostatniej kolejce. W 30. kolejce "Miedziowi" zmierzą się właśnie z Pogonią Szczecin, więc sprawa ewentualnego mistrzostwa pozostaje tylko w ich rękach. Starcie Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin zaplanowano na 19 czerwca na godzinę 12:00.

29. kolejka CLJ

Zagłębie Lubin 4:0 Escola Varsovia

bramki: Masiak 11, Zając 25, Sławiński 69, zawodnik nieznany 89 (gol samobójczy)

Zagłębie Lubin

1. Weirauch - 2. Kolan (81' Panasiuk), 3. Czerwiński, 4. Rogalski, 5. Karasiński, 6. Kocaba (71' Sygieniewicz), 7. Siga (60' Chmarek), 8. Zając, 9. Sławiński, 10. Kusztal, 11. Masiak (81' Dzidek).

- Zagraliśmy poprawnie taktycznie. Wynik jest wysoki. Myślę, że nie było w nas jakieś wielkie presji, my bynajmniej jej nie wytwarzaliśmy. Chłopacy sami wiedzą, że przyszedł moment gry o wysokie cele. Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że pojedziemy za tydzień do Szczecina i tam może się wszystko wydarzyć. Możemy zdobyć Mistrzostwo Polski lub być poza podium - powiedział po meczu trener Zagłębia Lubin Marcin Ciliński.

Tabela CLJ

Drużyna M PKT W R P BR