mkszaglebie.pl

Zaległy mecz 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Zagłębiem Lubin a Lechią Gdańsk lepiej będą wspominać gospodarze. "Miedziowi" pokonali zespół z Gdańska 1:0 po golu Rafała Dzidka z 80. minuty spotkania.

Centralna Liga Juniorów, 2. kolejka

2 września 2020 roku, godz. 10:00 (boiska AP KGHM Zagłębie)

Zagłębie Lubin 1:0 Lechia Gdańsk 

bramka: Dzidek 80 

Zagłębie Lubin U-18

1. Weirauch - 2. Sochań, 3. Gadomski, 4. Karasiński, 5. Sobczak, 6. Kocaba (60' 15. Nagrodzki), 7. Dzidek, 8. Kruszelnicki, 9. Pieńko (90' 18. Szafranek), 10. Górski (75' 17. Sygieniewicz), 11. Żyła (46' 16. Nowak).

 

- W pierwszej połowie zawodnicy nie do końca zrozumieli czego od nich oczekiwaliśmy. W tym sezonie, w tej pierwszej rundzie, ewidentnie gramy z przeciwnikami starszymi i automatycznie troszeczkę lepiej wyglądającymi fizycznie. Tłumaczyliśmy zawodnikom, że kiedy trzeba się ścierać, to trzeba się ścierać, ale jeżeli jest możliwość grania piłką, to żeby korzystali i to robili. Piłkarsko przewyższaliśmy zespół Lechii, tutaj nie ma dwóch zdań. Myślę, że rozmowa w przerwie, w szatni, dużo dała. Daliśmy chłopakom parę dynamiczniejszych uwag. W drugiej połowie nasza gra, do czerwonej kartki, wyglądała zdecydowanie lepiej. Więcej było grania piłką. Trochę mało sytuacji bramkowych, ale już nie było takiego niebezpieczeństwa w przepychaniu, niepotrzebnych stratach w środku boiska i przejściach rywali, którzy ewidentnie na to czekali. Nie ma co ukrywać, byli groźni w tych sytuacjach. Przeciwnicy mieli zawodników fizycznie dobrze wyglądających, czy to zawodnik z nr 10 czy środkowi obrońcy. Za dwa lata nasi zawodnicy będą wyglądać podobnie, a piłkarsko nikt im nic nie zabierze. Bardzo nas cieszy to zwycięstwo - powiedział po spotkaniu trener Marcin Ciliński. 

 

Po dwóch kolejkach CLJ Zagłębie Lubin jest na 7. miejscu w stawce - w dorobku ma cztery punkty.

źródło: Własne, akademiakghm.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!