Po szumie w mediach społecznościowych, klub opublikował za pośrednictwem swojej strony komunikat, w którym przyznał, że czarna koszulka będzie domową tylko do końca 2021 roku.

Komunikat klubu

"Z okazji 75-lecia naszego Klubu, przygotowaliśmy drugą, dedykowaną koszulkę meczową w czarno – złotych barwach. W nowym trykocie zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin będą występować tylko do końca jubileuszowego roku.

Okolicznościowe koszulki, w których podopieczni Dariusza Żurawia będą rozgrywać spotkania domowe w rundzie jesiennej, czyli tylko do końca roku, posiadają złote oznaczenia oraz wyjątkowy herb, nawiązujący do trwającego 75 – lecia Klubu. Ponadto, drugi symbol znajduje się w okolicy karku, a czarno złote barwy są odwróceniem kolorów, którymi po raz pierwszy wchodziliśmy w ten wyjątkowy rok.

Miedziowy kolor zostaje i w tym komplecie zawodnicy KGHM Zagłębia będą rozgrywać mecze wyjazdowe, a wraz z końcem roku, także domowe. Tym samym czarny kolor strojów znowu stanie się kompletem alternatywnym.

Dedykowana koszulka jest już w sprzedaży w naszym Fan Shopie."

źródło: Własne, zaglebie.com