Kibic Zagłębia Patryk Olszak pokusił się o przedsezonową analizę sytuacji rezerw Zagłębia Lubin. Zapraszamy do lektury.

reklama

O skończonym sezonie III ligi nasz drugi zespół niewątpliwie będzie chciał szybko zapomnieć. Podopieczni Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego zajęli trzecie od końca miejsce z tragicznym bilansem 1 zwycięstwa, 11 remisów i 6 porażek. Gdyby nie sytuacja związana z koronawirusem, to dzisiaj moglibyśmy mówić o przygotowaniach do meczy ze Stalą Chocianów czy Spartą Grębocice w 4 lidze, a tak to los nam sprzyja i daje nam szansę na dużą rehabilitację za słaby sezon. Gorzej raczej być nie może, dlatego trzeba optymistycznie patrzeć na przyszłość i wierzyć w to, że chłopaki będą okupować wysokie miejsca w tabeli w nadchodzącym sezonu III grupy 3 ligi.

Podstawą jest to, jaki skład będzie reprezentować nasze rezerwy w tychże rozgrywkach. Oczywistym jest, że będzie jak co rok mniejsza bądź większa rewolucja kadrowa ze względu na wiek zawodników z drużyn juniorskich oraz ogólne rotacje między klubami. Jak pokazał poprzedni sezon Centralnej Ligii Juniorów, to mamy młodych gniewnych zawodników, którzy poprzez zajęcie 3 miejsca w CLJ będą chcieli pokazać, że nie przypadkowo zajęli to miejsce oraz okupowali lidera przez dłuższy czas. Jest to niewątpliwie dobry prognostyk przed ligą.

Jak pokazuje przykład Lecha Poznań z poprzedniego sezonu oraz Śląska Wrocław z tego, można zauważyć, że awansować do drugiej ligi się da posiadając w składzie w dużej mierze młodych i głodnych walki zawodników. Taki potencjał widzę w naszych zawodnikach. Osobiście jako sędzia od 5 lat często miałem okazję widzieć grę tych zawodników, którzy dzisiaj mogą stanowić trzon rezerw i mogę śmiało powiedzieć, że jest w nich ogromny potencjał, który będzie odbijał się na wynikach.

Przedsmakiem nowego otwarcia rezerw jest Puchar Polski. Dziś czeka nas finał w Chojnowie z Jaworską Kuźnią i na pewno będzie to ciekawe widowisko, które będzie dobrym pokazem siły lubińskich rezerwistów. Liczymy niewątpliwie na zwycięstwo nad 4-ligowcem, która zaowocuje wejściem do eliminacji wojewódzkich. Rok temu się udało, to dlaczego i w tym roku nie moglibyśmy zagrać na szczeblu centralnym?

Wracając do starego sezonu, na pewno musimy przestrzec się przed meczami z drużynami takimi jak np. LZS Starowice Dolne, które było mocnym outsiderem tej ligi, a my grając na wyjeździe wywozimy tylko 1 punkt po słabym meczu i wynikiem 0:0. Szkoda również meczy takich jak ze Stalą Brzeg i straty trzech punktów w 90 minucie, przegranej z Lechią Zielona Góra czy rezerwami Górnika Zabrze w słabym stylu. Potrzeba nam więcej takich meczy jak z Gwarkiem Tarnowskie Góry, z którym odnieśliśmy jedyne zwycięstwo w sezonie, pokonując ich 4:0 na własnym boisku.

Nowy sezon rozpoczynamy właśnie w meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry, z tą różnicą, że tym razem na boisku rywala. Niech to będzie dobry znak przed kolejnymi meczami jak i całym sezonem! Rywale są nam w większości już bardzo dobrze znani, doszły do ligi takie zespoły jak Polonia-Stal Świdnica, Polonia Nysa, LKS Goczałkowice-Zdrój i Warta Gorzów Wielkopolski. W porównaniu z poprzednim sezonem zabranie rezerw Śląska, którzy awansowali do II ligi. Jedno miejsce jest wolne na wypadek spadku którejś z drużyn z województw Dolnośląskiego bądź Śląskiego. W razie pozostania ligi w formacie, który jest teraz, to pauza wypada nam na ostatnią kolejkę, co moim zdaniem jest dla nas bardzo dobrą sytuacją, ponieważ nie musimy robić przymusowej przerwy w trakcie sezonu, a może na spokojnie co tydzień rozgrywać swoje mecze.

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne