Zagłębie Lubin poinformowało, że nie przedłuży wygasających 30 czerwca kontraktów z Łukaszem Soszyńskim, Patrykiem Muchą, Kamilem Mazkiem i Pawłem Żyrą.

reklama

Łukasz Soszyński to 22-letni defensywny pomocnik, Zagłębie Lubin reprezentował przez całą swoją dotychczasową karierę. W pierwszym zespole zagrał jedynie w meczu Pucharu Polski ze Stilonem Gorzów.

Patryk Mucha do Zagłębia Lubin przeszedł w 2013 roku z Lechii Zielona Góra. W pierwszym zespole "Miedziowych" zagrał trzykrotnie, oprócz tego zagrał 38 meczów w III-ligowych rezerwach oraz 10 meczów w Centralnej Lidze Juniorów. W obecnym sezonie Patryk Mucha gra na wypożyczeniu w II-ligowym Górniku Polkowice, dla którego zanotował do tej pory 21 meczów (2 gole + 1 asysta).

Kamil Mazek trafił do Lubina z Ruchu Chorzów w lutym 2017 roku. Niestety "Mazi" nie spełnił pokładanych w nim nadziei i nie zaprezentował w naszym klubie umiejętności, którymi imponował w Ruchu. Dodatkowo, przez długi czas Kamil leczył różne kontuzje, które nie pomagały w wywalczeniu składu. W sumie Mazek zagrał dla Zagłębia Lubin w 16 meczach, zdobył w nich 2 bramki. Oprócz tego zagrał 19 meczów dla III-ligowych rezerw (3 bramki). Podczas swojej przygody w Lubinie przez moment Mazek przebywał na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn - tego klubu jednak też nie podbił, bo po pół roku wrócił do Zagłębia kontuzjowany z zaledwie 4 meczami na koncie.

Paweł Żyra reprezentował Zagłębie przez ostatnie dziewięć lat. "Żyrka" w Lubinie nazbierał 19 meczów w pierwszej drużynie, 40 w rezerwach i 4 w CLJ. 22-latek był także wypożyczony do Chojniczanki Chojnice, gdzie z powodu kontuzji zagrał zaledwie 10 razy.

Niewykluczone, że to dopiero początek i do zawodników którzy już odeszli dołączą Dominik Kalinowski, Dominik Jończy, Jakub Tosik, Damjan Bohar, Saša Živec, Bartosz Białek i Dominik Hładun.

źródło: zaglebie.com