Zapraszamy do zapoznania się ze słowami komentarza trenera Warty Poznań po bezbramkowym remisie z Zagłębiem Lubin.

Dawid Szulczek (Warta Poznań)

- Cieszymy się z punktu. Biorąc pod uwagę przebieg meczu, Zagłębie miało więcej sytuacji i lepiej grało w piłkę. Na jesień to my byliśmy lepszą drużyną i to my nie byliśmy wtedy zadowoleni z punktu. Na początku mieliśmy sporo autów i rzutów rożnych, w drugiej połowie również byliśmy pod polem karnym Zagłębia, natomiast później rywale dochodzili do sytuacji i dobrze kontrolowali. Myślę, że nasza zdobycz punktowa w tym roku nie jest przypadkowa. Mieliśmy dziś mocną ławkę, więc chcieliśmy podkręcić tempo. Nie planowaliśmy zmieniać dwóch stoperów, ale przez kontuzje musieliśmy to zrobić. Przez to siłą rzeczy końcówka była nerwowa właśnie przez zmiany obrońców. Po strzałach Matuszewskiego i Szczepańskiego mogliśmy dziś wywieźć z Lubina nawet trzy punkty. Był to mocno szarpany mecz i trochę nam brakowało tych typowych dla Warty cech.

Zagłębie Lubin - Warta Poznań

Stadion Zagłębia 31-03-2023, 18:00