- Uzbieraliśmy dopiero 30 punktów, a to nie wystarczy do pozostania w lidze. Mamy jeszcze osiem meczów i musimy dalej walczyć o utrzymanie - mówił po meczu z Zagłębiem Lubin trener Warty Poznań Dawid Szulczek.

Dawid Szulczek (Warta Poznań)

- Na początku chciałbym pochwalić doping naszych kibiców, który sprawił, że byli dla nas dwunastym zawodnikiem. Przez cały mecz gorąco nas wspierali. Uzbieraliśmy dopiero 30 punktów, a to nie wystarczy do pozostania w lidze. Mamy jeszcze osiem meczów i musimy dalej walczyć o utrzymanie. Martwi mnie jedynie fakt, że wypadł nam Adam Zrelak, który będzie pauzował w następnej kolejce za żółte kartki i dodatkowo doznał urazu. To pokazuje, że nasza walka miała dziś swoje ofiary. Zagraliśmy dobry mecz, ale na pewno nie było takiej dysproporcji, by wygrać 4:0. My oddawaliśmy jednak celne strzały, a Zagłębie ich wielu nie miało. Wykorzystaliśmy swoje sytuacje i wywozimy z Lubina trzy punkty.

Zagłębie Lubin - Warta Poznań

Stadion Zagłębia 18-03-2022, 18:00