W poprzedniej kolejce serbski skrzydłowy Dejan Dražić zdobył premierowego gola dla "Miedziowych". Wypożyczony ze Slovana Bratysława zawodnik wierzy, że po zwycięstwie z Pogonią lubinianie będą nadal kroczyć po zwycięskiej ścieżce.

reklama

- Na pewno spotkanie z Pogonią Szczecin było naprawdę ciężkie. Ciężkie, choćby dlatego, że nie graliśmy przez dwa miesiące ze względu na sytuację jaka miała miejsce. Dla nas jest ważne, że wygraliśmy i to nie trzy jeden, a trzy zero. Zawsze lepiej kończyć mecz nie tracąc żadnej bramki - rozpoczął Dražić, który w meczu z "Portowcami" wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy od momentu przejścia do Lubina.

- Jest to moje pierwsze trafienie w barwach Zagłębia Lubin. Po takiej bramce wszystko staje się inne, choćby dlatego, że jest to właśnie pierwsza bramka. Wtedy też te zdobyte punkty celebrujesz inaczej. Odczuwasz jeszcze większą satysfakcję, choć najważniejsza jest wygrana drużyny - dodał Serb.

Przed Zagłębiem Lubin domowy mecz z Lechem Poznań, czyli rywalem, który w poprzedniej kolejce przegrał i w sobotnim pojedynku na pewno będzie podrażniony.

- Znam zawodników Lecha Poznań i myślę, że mają dużo młodych graczy w swoich szeregach. My musimy myśleć jednak o swoich założeniach na ten mecz, a nie tylko zastanawiać jak zagrają oni, albo kogo mają w składzie. Musimy w głowie mentalnie się przygotować na spotkanie i zrobić wszystko, aby wygrać.

- Myślę, że wygramy. W obecnej sytuacji musimy zwyciężać i dlatego uważam, że w sobotę wygramy. Czekają nas później trzy kolejne spotkania, które zadecydują w jakiej grupie zagramy, więc liczymy na zwycięstwa także w następnym meczach - powiedział wypożyczony ze Slovana Bratysława zawodnik.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań

Stadion Zagłębia Lubin 06-06-2020, 17:30