Serbski pomocnik Dejan Dražić po okresie wypożyczenia do Zagłębia Lubin powrócił do swojego macierzystego klubu - SK Slovana Bratysława.

Dejan Dražić grał w Zagłębiu Lubin na zasadzie wypożyczenia od zimy 2019/2020 do końca zeszłego sezonu, z małą przerwą, która miała miejsce między sezonami. W miedziano-biało-zielonych barwach zagrał w sumie 34 mecze, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 6 asyst. Poprzedni sezon był dość słaby w wykonaniu Dejana, bo zaliczył tylko 1 gola i 4 asysty w 22 meczach PKO BP Ekstraklasy, dorzucając 2 gole i asystę w 2 meczach Fortuna Pucharu Polski.

Niespełna 26-letni Serb wrócił na Słowację i przygotowuje się do sezonu ze Slovanem Bratysława. Ma on jeszcze rok kontraktu, jednak bardzo możliwe, że zmieni klub w letnim oknie transferowym. Powrót Dražicia do Slovana oznacza, że Zagłębie nie zdecydowało się na jego wykup na określonych w umowie wypożyczenia warunkach - zapewne dlatego, że po słabym sezonie nie był warty kwoty, którą wówczas wynegocjowano. Ciężko wierzyć w to, że serbski pomocnik zdecyduje się na taki manewr, jak rok temu i ponownie po kilku tygodniach dołączy do "Miedziowych", ale takiego ruchu wykluczać nie możemy, bo wszystko jest możliwe. Fakty są jednak takie, że na tę chwilę Dejan przygotowuje się do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Rywalem Słowaków w 1. rundzie kwalifikacji LM będzie irlandzki Shamrock Rovers FC.

źródło: Własne