W piątek o godzinie 17:30 Zagłębie Lubin rozegra pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023. Rywalem lubinian będzie Miedź Legnica, która jest beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy.

Miedź Legnica jest beniaminkiem, który Fortuna 1. Ligę wygrał w cuglach. Trenerem tego zespołu jest znany z gry w Zagłębiu Lubin Wojciech Łobodziński. Ten pomocnik zdobył z naszym klubem mistrzostwo Polski w 2007 roku. Inną postacią z przeszłością w Zagłębiu jest 27-letni obrońca Piotr Azikiewicz.

Zespół Miedzi Legnica latem opuścił napastnik Patryk Makuch, którym również byliśmy zainteresowani, jednak ostatecznie przeszedł on do Cracovii. W jego miejsce legniczanie pozyskali dwóch Hiszpanów - Koldo Obietę oraz Angelo Henriqueza. Formację obronną latem wzmocnił również Hubert Matynia.

Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu zdradził, że w sparingu z Miedzią zagrają dwie różne jedenastki - każda w innej połowie. W starciu z Miedzią Legnica zabraknie kontuzjowanego Kamila Kruka, chorego Mateusza Bartolewskiego, a także Damjana Bohara oraz Cheikhou Dienga, którzy dopiero rozpoczęli treningi i muszą zostać poddani specjalistycznym testom, tak aby zminimalizować ryzyko odniesienia uraz.

Mecz odbędzie się w piątek 24 czerwca o 17:30 na boiskach akademii. Wstęp wolny, na kanale YouTube klub przeprowadzi transmisję na żywo.

źródło: Własne