Ze względu na to, że PKO Ekstraklasa będzie jedną z niewielu lig, w których już w maju będą rozgrywane mecze, spółce zarządzającej rozgrywkami udało się sprzedać prawa do międzynarodowych transmisji meczów.

reklama

Dzięki podpisaniu dwóch kolejnych umów, od momentu restartu PKO Bank Polski Ekstraklasy, mecze będą pokazywane w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izraelu. Dobrą informacją jest także fakt, że rozszerzono współpracę o transmisje dodatkowych spotkań na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

- Chcemy wykorzystać zainteresowanie naszą ligą, która ruszy jako jedna z pierwszych w Europie po epidemii, do promocji naszych rozgrywek i własnego serwisu OTT – Ekstraklasa.TV. Z założenia sprzedajemy po 2 mecze w każdej kolejce w ramach niewyłącznych licencji. Prowadzimy rozmowy bezpośrednio z nadawcami, ale też z agencjami zajmującymi się sprzedażą praw mediowych na różnych rynkach oraz pośrednikami oferującymi wsparcie na wybranych terytoriach, rozmawiamy także z zewnętrznymi platformami OTT. Na tym etapie, wg już podpisanych umów, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach. Spodziewamy się, że kolejne umowy zostaną podpisane jeszcze w maju lub na początku czerwca – komentuje dla Ekstraklasa.org Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

- To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów futbolu w Zjednoczonym Królestwie, którzy będą mogli śledzić na swoich telewizorach rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Z każdej kolejki pokażemy na żywo po dwa mecze całkowicie bezpłatnie poprzez platformę telewizyjną i naszą aplikację FreeSports - dodaje Richard Sweeney, dyrektor operacyjny w FreeSports.

- Cieszymy się, że włączamy Ekstraklasę do naszego portfolio praw premium. Jestem przekonany, że rozgrywki te będą z chęcią oglądane przez izraelskich fanów sportu - powiedział Adar Zahavi, CEO Charlton Limited.

- Direktesport jest największym sportowym serwisem streamingowym w Norwegii i z radością będziemy prezentować Ekstraklasę naszym widzom. Polacy są zdecydowanie największą grupą imigrantów w Norwegii i tym bardziej cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli pokazywać zarówno polskim, jak i norweskim widzom rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy - skomentował Helge Birkelund, wiceprezes ds. sportu w Amedia.

Jak czytamy w komunikacie prasowym na oficjalnej stronie organizatora naszych rozgrywek, „Ekstraklasa chce wykorzystać fakt wznowienia ligi do promocji polskich rozgrywek na najwyższym poziomie wśród fanów futbolu z różnych krajów. Liczy, że zyskają one dodatkową widownię i to nie tylko wśród Polonii, zwłaszcza wobec faktu, że w polskiej lidze gra relatywnie wielu obcokrajowców. Dużym atutem Ekstraklasy jest też transmitowanie meczów w najwyższej światowej jakości”.

Oprócz tego, Ekstraklasa S.A. chce wzmocnić promocję platformy OTT oraz aplikacji Ekstraklasa.tv, w której dostępne są wszystkie mecze w sezoniew systemie płatności pay per view, w abonamencie miesięcznym i na sezon. Nie dotyczy to Polski oraz 7 krajów bałkańskich, które posiadają wyłączność na prawa do naszej ligi.

- Kwestia promocji naszej platformy streamingowej Ekstraklasa.TV jest ważnym elementem prowadzonych przez nas rozmów z partnerami zagranicznymi. Liczymy przy okazji na rozbudowanie naszej bazy danych w ramach tego serwisu. Udostępniliśmy też właśnie aplikację mobilną Ekstraklasa.TV na Androidzie, co dodatkowo poszerzy dostępność naszego serwisu. Na świecie użytkowników urządzeń działających w oparciu o ten system jest trzykrotnie więcej niż urządzeń iOS. Spodziewamy się wiec znaczącego wzrostu pobrań aplikacji Ekstraklasa.TV, odtworzeń bezpłatnych skrótów oraz subskrypcji wśród osób zainteresowanych oglądaniem rozgrywek na żywo. Pracujemy jeszcze nad aplikacjami pozwalającymi na korzystanie z naszej platformy w ramach Apple TV oraz Smart.TV, powinny być one dostępne od sezonu 2020/21 – wyjaśnia cytowana przez Ekstraklasa.org Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych w Ekstraklasie.

Informacja prasowa Ekstraklasy S.A.

źródło: Ekstraklasa.org