W sobotę o 15:00 na boisku nr 4 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędą się małe derby Zagłębia Miedziowego. W ramach 32. kolejki eWinner II Ligi lubinianie zagrają z Górnikiem Polkowice.

Choć w pewnym momencie sytuacja Zagłębia II Lubin w tabeli wydawała się być dramatyczna, to ostatnie pozytywne wyniki pozwolily naszym młodym graczom wydostać się że strefy spadkowej. Obecnie "Miedziowi" mają na koncie 34 punkty i zajmują pozycję 13.

Nasz rywal z Polkowice nie może zaliczyć sezonu do udanych, bo choć jeszcze sezon temu występował na zapleczu ekstraklasy, to teraz znajduje się w strefie spadkowej eWinner II Ligi i z 33 punktami zajmuje pozycję 15.

W tabeli jest bardzo duży ścisk, pozostały jeszcze trzy kolejki i wszystko się może zdarzyć. Szansę na utrzymanie mają obie rywalizujące ze sobą drużyny, ale żeby pozostać na szczeblu centralnym nie można tracić punktów w pozostałych do końca sezonu spotkaniach.

Tradycyjnie mecz będzie transmitowany w Pilot WP. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.

Wszystkich zapraszamy również na boisko nr 4 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, gdzie będzie można obejrzeć rywalizację z perspektywy trybun.