W niedzielny wieczór piłkarze Zagłębia Lubin rozegrają kolejny mecz w eWinner II lidze. Lubinianie na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Puławy, która jak na razie jest w czołówce ligowej stawki.

Wisła Puławy jest wielosekcyjnym klubem, który powstał w 1923 roku. Zespół z Puław nie osiągał w przeszłości znaczących sukcesów, bo możemy mówić o pięciokrotnym udziale w 1/16 finału Pucharu Polski czy spędzeniu jednego sezonu w I lidze w sezonie 2016/2017. W przeszłości trenerem tego klubu był obecny dyrektor akademii Zagłębia - Adam Buczek. W kadrze Wisły Puławy znajduje się także Piotr Azikiewicz, w przeszłości piłkarz grup młodzieżowych oraz pierwszego zespołu Zagłębia Lubin.

Nasz niedzielny rywal zajmuje po 5. kolejkach eWinner II ligi 4. pozycję w tabeli już po rozegraniu sobotnich meczów. Puławianie mają w dorobku 9 punktów, na co składają się 3 zwycięstwa i 2 porażki. Jednej z porażek Wisłą Puławy doznała w ostatniej kolejce, ulegając Kotwicy Kołobrzeg 1:2. Zagłębie II Lubin po rozegraniu sobotnich meczów jest na pozycji numer 14., ma 6 punktów i jego bilans to 2 zwycięstwa i 3 porażki. W ostatniej kolejce lubinianie pokonali Lecha II Poznań 1:0, a gola w ostatniej akcji meczu strzelił Tornike Gaprindashvili.

Mecz Wisła Puławy - Zagłębie II Lubin rozpocznie się w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 18:00. Starcie wspomnianych ekip będzie transmitowane przez WP Pilot.

źródło: Własne