Pierwsze spotkanie przed własną publicznością w tym roku rozegrają rezerwy Zagłębia Lubin. "Miedziowi" są obecnie w strefie spadkowej i ich sytuacja nie należy do najlepszej. W starciu ze Zniczem Pruszków zawalczą nie tylko o trzy punkty i wyjście ze strefy spadkowej, ale także o przerwanie złej passy 7 meczów bez wygranej z rzędu, na co składa się sześć porażek i remis.

Po rozegraniu sobotnich meczów w eWinner II lidze Zagłębie II Lubin znalazło się na 16. miejscu w ligowej tabeli. Obecność w strefie spadkowej na pewno nie jest czymś przyjemnym, ale nie jest też tak, że nie mamy żadnych szans na utrzymanie, bo już ewentualna wygrana ze Zniczem spowodowałaby zakręcenie się w okolicach 12. miejsca. Gorzej o nas jednak mówi sama forma - Zagłębie II Lubin wygrało ostatni raz w lidze 30 września 2022 roku... Tak czy inaczej, ścisk w tabeli jest duży i drużyny walczące o utrzymanie na szczeblu centralnym muszą być bardzo skoncentrowane. Pierwszy mecz Zagłębia II Lubin w eWinner II lidze na wiosnę nie zakończył się zbyt pozytywnie, bo ulegliśmy Śląskowi II Wrocław 3:4. Spotkanie to przegraliśmy na własne życzenie, bowiem ciężko wywalczone prowadzenie roztrwonili przede wszystkim Patryk Kusztal oraz Cheikhou Dieng, którzy otrzymali po dwie żółte, w konsekwencji czerwone kartki, w idiotycznych sytuacjach.

Nasz niedzielny rywal zajmuje 7. miejsce po sobotnich meczach i na pewno nie położy się przed nami w niedzielne samo południe. W poprzedniej kolejce Znicz Pruszków pokonał 3:1 Kotwicę Kołobrzeg - lidera rozgrywek. Ostatnie spotkanie między Zagłębiem II Lubin a Zniczem Pruszków zakończyło się wygraną pruszkowian 2:0.

Początek meczu o godzinie 12:00. Wstęp na Stadion Zagłębia jest wolny. Transmisję na żywo z komentarzem z tego starcia przeprowadzi Pilot WP. Wszystkie szczegóły dotyczące transmisji znajdziecie poniżej. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.