W sobotę o godzinie 13:00 Zagłębie II Lubin zagra na głównej płycie Stadionu Zagłębia z Polonią Warszawa. Ten pojedynek odbędzie się w ramach 12. kolejki eWinner II ligi.

W sobotnie popołudnie spotkają się nie tylko dwaj beniaminkowie eWinner II ligi, ale także sąsiedzi w tabeli. Choć niezła forma mającej poważne aspiracje Polonii Warszawa nie dziwi, tak już dobra postawa naszych rezerw jest dość zaskakująca.

Piłkarze Zagłębia II Lubin do meczu z Polonią Warszawa przystępują z 4. pozycji w tabeli, która jest premiowana udziałem w barażach o awans do Fortuna I ligi. Bilans lubinian to 6 wygranych, 0 remisów i 5 porażek, co daje nam łącznie 18 punktów. Zagłębie II Lubin nadal pozostaję jedyną drużyną w lidze, która jak dotąd nie zremisowała. Nieźle nasi zawodnicy radzą sobie przed własną publicznością, bo w domu wygrali 4 na 5 meczów i gorycz porażki musieli przełknąć tylko w derbach ze Śląskiem II Wrocław.

Zawodnicy Polonii Warszawa zajmują jedną pozycję niżej w stawce eWinner II ligi i z bilansem 4-5-1 mają 17 punktów na koncie. Przed "Czarnymi Koszulami" pozostaje do rozegrania jeden zaległy mecz - z KKS-em Kalisz. Zespół z Warszawy radzi sobie dość dobrze w meczach wyjazdowych, bo obok Kotwicy Kołobrzeg (4 wygrane) jest najczęściej zwyciężającym zespołem w delegacji (3 wygrane). W składzie Polonii znajdziemy dwóch starych znajomych. Pierwszym z nich jest lubinianin Maciej Kowalski-Haberek, który przez kilka lat reprezentował nasz zespół, grając głównie w drużynie juniorów i rezerw. W pierwszym zespole zadebiutował za kadencji Pavla Hapala i jego licznik gier w miedziano-biało-zielonych barwach zatrzymał się na zaledwie 4 meczach. Dużo więcej w Zagłębiu Lubin pograła legenda Polonii, która na zakończenie kariery powróciła do domu. Mowa oczywiście o środkowym pomocniku Łukaszu Piątku. "Piona" wraz z "Miedziowymi" najpierw spadł z ekstraklasy, później awansował, zdobył brązowy medal mistrzostw Polski oraz zagrał w europejskich pucharach. Koszulkę dwukrotnego mistrza Polski założył w sumie 139 razy, zdobył 10 goli i zaliczył dwie asysty.

Jak czytamy w serwisie dumastolicy.pl, do Lubina Polonia Warszawa wyjechała mocno osłabiona. Z powodu kontuzji nie zagrają Tomasz Wełna, Kacper Górski, Szymon Jarosz, Junior Radziński, Mateusz Michalski, Marcin Pieńkowski, Michał Bajdur, Filip Balcewicz oraz Jakub Lemanowicz, którzy mają problemy zdrowotne, a także Adam Pazio, który jest zawieszony za 4 żółte kartki. Jarosław Krzyżanowski z kolei nie będzie mógł skorzystać z Jakuba Kolana, Tomasza Pieńki, Bartłomieja Kłudki, Michała Matysa, Igora Orlikowskiego, Kacpra Masiaka oraz Oliwiera Sławińskiego. Wszyscy wymienieni przebywają obecnie na zgrupowaniach reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych. Do kadry rezerw zostali włączeni Mateusz Dziewiatowski i Cyprian Popielec z juniorów, zagrać powinni także Jasmin Burić, Kacper Lepczyński, Koki Hinokio, Cheikhou Dieng, Szymon Kobusiński i być może w mniejszym wymiarze czasowym Dawid Kurminowski.

W przeszłości mierzyliśmy się z Polonią Warszawa 28 razy. Zagłębie Lubin wygrało 14 meczów, sześciokrotnie starcia nie wyłoniły zwycięzcy, a "Czarne Koszule" pokonali nas 8 razy.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:00. Dla miejscowych kibiców klub przygotował dwa sektory - A1, A2 - wstęp jest bezpłatny. Transmisję na żywo z komentarzem z tego starcia przeprowadzi WP Pilot. Wszystkie szczegóły dotyczące transmisji znajdziecie poniżej. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.

źródło: Własne, 90minut.pl