Zagłębie II Lubin kolejny raz przegrało w eWinner II lidze. Lubinianie w sobotnie popołudnie ulegli 0:1 w Krakowie miejscowemu Hutnikowi. Była to piętnasta porażka "Miedziowych" w obecnym sezonie, którzy są tym samym najczęściej przegrywającą drużyną w całej lidze. Niestety, niewiele wskazuje na to, by nasze rezerwy miały się utrzymać na szczeblu centralnym.

W pierwszej połowie gra była dość wyrównana i na boisku niewiele się działo. Po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie gospodarze wyraźnie siedli na lubinian i kwestią czasu było, kiedy strzelą gola - szczególnie można było to odczuć, gdy Milan Posmyk zmienił Damiana Oko i od tego momentu gra w obronie była dość niepewna. Jedyny gol w meczu padł w 76. minucie, a jego autorem był Patryk Serafin. Zawodnik gospodarzy wykorzystał "jedenastkę", która została podyktowana za faul.

Zagłębie II Lubin przegrało w kolejnym spotkaniu i coraz pewniej zmierza w kierunku III ligi...

25 marca 2023, 15:00 - Kraków (Stadion Miejski Hutnik Kraków)

Hutnik Kraków 1:0 Zagłębie II Lubin

bramka: Serafin 76 (k)

Hutnik Kraków

1. Adam Wilk - 47. Kamil Głogowski, 5. Dawid Kubowicz, 36. Kamil Wenger - 17. Sławomir Chmiel (73, 77. Kacper Andrzejewski), 10. Miłosz Drąg, 8. Dominik Zawadzki, 7. Krzysztof Świątek (73, 14. Patryk Serafin), 24. Damian Urban (90, 23. Jakub Marcinkowski) - 9. Krystian Lelek (46, 91. Hubert Karpiński), 99. Marcin Wróbel.

Zagłębie II Lubin

1. Szymon Weirauch - 2. Kamil Sochań, 3. Kacper Lepczyński, 4. Damian Oko (68, 13. Milan Posmyk) - 7. Jakub Kolan, 8. Paweł Kruszelnicki, 6. Mateusz Kizyma, 10. Patryk Kusztal (78, 16. Kacper Masiak), 5. Michał Bogacz - 9. Rafał Adamski, 11. Cheikhou Dieng (87, 17. Oskar Kozdroń).

żółte kartki: Drąg, Wenger, Wróbel, Zawadzki - Kusztal, Kizyma.
sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

źródło: Własne, 90minut.pl