W niedzielne popołudnie Zagłębie II Lubin rozegra kolejny mecz o ligowe punkty. Rywalem lubinian w wyjazdowym starciu będzie GKS Jastrzębie.

Choć niewiele na to wskazywało, Zagłębie II Lubin jest jedną z rewelacji obecnego sezonu eWinner II ligi. Lubinianie po 10. kolejkach zajmują 3. pozycję w lidze z 18 punktami w dorobku. Bilans zawodników Jarosława Krzyżanowskiego to 6 zwycięstw i 4 porażki. Nasi młodzi piłkarze są jedyną drużyną w całym zestawieniu, która jeszcze w obecnym sezonie nie zremisowała. Tyle samo punktów, ile lubinianie ma w dorobku 2. w tabeli KKS Kalisz. Drużyna z województwa wielkopolskiego ma jednak rozegrany o jeden mecz mniej niż "Miedziowi". W ostatniej kolejce nasi zawodnicy musieli uznać wyższość lidera - Kotwicy Kołobrzeg. Zawodnicy "Kotwy" poprzez zwycięstwo 2:0 przerwali naszą passę pięciu wygranych z rzędu.

Rywalem lubinian będzie GKS Jastrzębie. Na początku należy odnotować, że pierwotnie gospodarzem niedzielnej potyczki miało być Zagłębie, ale ze względu na domowy mecz pierwszego zespołu "Miedziowych", doszło do zmiany gospodarza rywalizacji rezerw z Jastrzębiem.

GKS Jastrzębie powstał 15 czerwca 1961 roku. To spadkowicz z I ligi, który w swojej historii najwięcej sezonów spędzał właśnie na zapleczu ekstraklasy oraz trzecim poziomie rozgrywkowym, na którym występuje obecnie. GKS Jastrzębie, który swoje mecze rozgrywa na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju, przez jeden sezon występował na boiskach dawnej I ligi - było to w sezonie 1988/1989.

W przeszłości rezerwy Zagłębia rywalizowały w meczach o punkty z GKS-em Jastrzębie. Po raz ostatni miało to miejsce w sezonie 2006/2007, przegraliśmy wówczas 0:2 i 0:5, a jedną z bramek zdobył wówczas Maciej Małkowski, który kilka lat później występował już w pierwszym zespole "Miedziowych". GKS Jastrzębie zajmuje obecnie 9. lokatę w tabeli eWinner II ligi. Dotychczas zgromadził na koncie 13 punktów, a w poprzedniej kolejce zremisował u siebie ze Stomilem Olsztyn 1:1.

W zespole lubinian najlepszym strzelcem jest Szymon Kobusiński, który zdobył 4 gole. Najlepszym dogrywającym w drużynie "Miedziowych" jest Bartłomiej Kłudka, który ma 4 asysty. Prawy obrońca w obecnych rozgrywkach jest także skuteczny pod bramką, bo ma 3 trafienia. Choć obecność Kobusińskiego w meczu rezerw jest bardziej niż prawdopodobna, tak Kłudka zapewne znajdzie się w kadrze pierwszego zespołu na starcie z Wisłą Płock. A co słychać u naszych rywali? Trener gospodarzy niedzielnego starcia nie będzie mógł skorzystać na pewno z zawieszonego Bartosza Borunia (4 żółte kartki) oraz kontuzjowanego Kamila Jadacha. Poza tym wszyscy gracze powinni być do jego dyspozycji.

Mecz GKS Jastrzębie - Zagłębie II Lubin rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi WP Pilot. Wszystkie szczegóły dotyczące transmisji znajdziecie poniżej. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.

źródło: Własne, 90minut.pl