W sobotę o godzinie 15:00 Zagłębie II Lubin zmierzy się z Hutnikiem Kraków w ramach 24. kolejki eWinner II ligi. Jeśli powiemy, że wszystkie mecze pozostałe do końca sezonu są dla naszych rezerw bardzo ważne, to spotkanie z Hutnikiem, czyli sąsiadem w tabeli, jest ważne jeszcze bardziej.

W jesiennym starciu Zagłębie II Lubin okazało się być lepsze od swojego rywala z Krakowa, wygrywając 4:2. Po dublecie w tym spotkaniu ustrzelili Rafał Adamski oraz wypożyczony obecnie do Ruchu Chorzów Szymon Kobusiński.

Hutnik Kraków po 23. kolejkach eWinner II ligi jest 14. w tabeli i ma na koncie 24 punkty. Ten dorobek pozwala krakowianom na zajęcie ostatniej, bezpiecznej pozycji nad strefą spadkową. Wiosną Hutnik gra ze zmiennym szczęściem, jednak lepiej punktuje od lubinian. W ostatnich czterech meczach gospodarze sobotniego meczu raz wygrali, dwa razy zremisowali i raz przegrali. W ostatniej kolejce podzielili się punktami z liderującą wówczas Kotwicą Kołobrzeg.

Zagłębie II Lubin – mówiąc eufemistycznie – nie jest w najwyższej formie i po raz ostatni wygrało pod koniec września ubiegłego roku. Od tego momentu swoje mecze głównie przegrywaliśmy, ale w ostatniej kolejce pojawił się remis 3:3 z Wisłą Puławy, który może zwiastować coś dobrego. Chodzi głównie o dyspozycję piłkarską, bo szczególnie w drugiej połowie byliśmy dużo lepsi od rywali z Puław i „Miedziowi” byli o krok od wyrwania pierwszego od dawien dawna kompletu punktów. To się jednak nie udało, dlatego lubinianie po remisie i trzech porażkach na wiosnę są na 16. miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie. Do najbliższego rywala tracimy punkt, a do będącej na 10. miejscu Raduni Stężyca sześć oczek. Sytuacja lubinian jest zła, ale nie katastrofalna, dlatego utrzymanie II ligi w naszym mieście nie wydaje się być zadaniem niewykonalnym.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 w sobotę na Suchych Stawach, a zainauguruje je pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Myszki ze Stalowej Woli. Transmisję na żywo z komentarzem z tego starcia przeprowadzi Pilot WP. Wszystkie szczegóły dotyczące transmisji znajdziecie poniżej. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.