W sobotę punktualnie o 13:00 sędzia Maciej Pelka zagwiżdże po raz pierwszy w rywalizacji Górnika Polkowice z Zagłębiem II Lubin. Ten mecz odbywał się będzie w ramach 15. kolejki eWInner II ligi.

W sobotniej rywalizacji zagrają ze sobą spadkowicz z Fortuna I ligi oraz beniaminek eWinner II ligi. Zazwyczaj jest tak, że to zespół niedawno grający szczebel wyżej jest faworytem starć z beniaminkami, ale w tym przypadku bukmacherzy oraz obserwatorzy drugoligowych meczów częściej upatrują w tym meczu jako faworyta właśnie Zagłębia II Lubin. Wszystko przez to, że po spadku Górnik przeszedł mocną rewolucję w składzie, a trener Szymon Szydełko nie do końca potrafił sobie poradzić z ustabilizowaniem formy zawodników Górnika. Ostatecznie doszło do zmiany szkoleniowca, a miejsce wspomnianego Szydełki zajął 41-letni Tomasz Grzegorczyk. Górnik Polkowice zajmuje obecnie 14. pozycję w tabeli, ma 15 punktów i bilans 4 zwycięstwa, 3 remisy i 7 porażek. W poprzedniej serii gier Górnik Polkowice uległ 0:1 Kotwicy Kołobrzeg.

Zagłębie II Lubin, mimo chwilowej zadyszki, która oczywiście jest w pełni zrozumiała, nadal punktuje i jest najlepszym zespołem rezerw na szczeblu centralnym w Polsce. „Miedziowi” zajmują 8. miejsce w tabeli z 22 punktami w dorobku, a ich bilans to 7 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek. W ostatniej kolejce nasze rezerwy zremisowały z Olimpią Elbląg 1:1.

Mecz na Stadionie Miejskim w Polkowicach przy ul. Kopalnianej odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 13:00. Transmisję na żywo z komentarzem z tego starcia przeprowadzi WP Pilot. Wszystkie szczegóły dotyczące transmisji znajdziecie poniżej. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.

Transmisje meczów Zagłębia II Lubin dostępne są w WP Pilot.

źródło: Własne, 90minut.pl