W sobotę o godzinie 17:00 Zagłębie II Lubin rozegra przedostatni mecz sezonu. Rywalem zawodników trenera Pawła Sochackiego będzie Motor Lublin. Jeśli lubinianie myślą o utrzymaniu, muszą walczyć o korzystny rezultat, szczególnie, że z liderem z Warszawy wygrał Górnik Polkowice.

W minionej kolejce Zagłębie II Lubin zremisowało u siebie z Górnikiem Polkowice 1:1. Był to rezultat, który po głębszej analizie nie krzywdził nikogo, bo zarówno lubinianie, jak i polkowiczanie mieli swoje sytuacje, których po prostu nie wykorzystali. Po piątkowym meczu 33. kolejki eWinner II ligi lubinianie zajmują ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, czyli pozycję. Nasi młodzi zawodnicy mają tyle samo punktów, co będąca w strefie spadkowej Radunia Stężyca oraz pięć oczek przewagi nad 16. Śląskiem II Wrocław. W piątek dość nieoczekiwanie z awansującą już do Fortuna 1. Ligi Polonią Warszawa wygrał Górnik Polkowice i tym samym przeskoczył „Miedziowych”. Mamy obecnie dwa punkty straty do polkowiczan i ewentualna wygrana z Motorem Lublin pozwoliłaby lubinianom na awans w tabeli i jeszcze większy komfort w oczekiwaniu na ostateczne rozstrzygnięcia.

Motor Lublin po 32. kolejkach zajmuje 7. pozycję z 51 punktami na koncie, co oznacza, że tanio skóry naszemu zespołowi nie sprzeda. Identyczny dorobek punktowy ma 6. w tabeli KKS Kalisz, a miejsce to premiowane jest już grą w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi. Zawodnicy Pawła Sochackiego muszą się więc wyraźnie napocić, by w sobotni wieczór powalczyć o korzystny rezultat. Oprócz tego, wypada na nam liczyć na to, że pierwszy spadkowicz, czyli Garbarnia Kraków, a także będące niżej od Zagłębia II Lubin Radunia Stężyca, Śląsk II Wrocław i Siarka Tarnobrzeg będą w dwóch ostatnich spotkaniach tracić punkty.

W rundzie jesiennej Zagłębie II Lubin uległo na Stadionie Zagłębia Motorowi 0:2, a gole zdobywał Rafał Król. Spotkanie rezerw z Motorem przypadło wówczas chwilę po blamażu pierwszego zespołu w starciu z Motorem w ramach Fortuna Pucharu Polski.

Mecz rozpocznie się o 17:00, tradycyjnie będzie transmitowany w Pilot WP. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.