Na zakończenie 9. kolejki eWInner II ligi Zagłębie II Lubin podejmie Radunię Stężyca. Mecz, choć rozgrywany będzie w poniedziałek o 12:00, zapowiada się niezwykle emocjonująco, głównie ze względu na to, że w meczach obu zespołów pada wiele bramek.

Zagłębie II Lubin jest przed poniedziałkowym meczem 4. w tabeli eWinner II ligi. Lubinianie mają na koncie 15 punktów, a ich bilans to 5 zwycięstw, 0 remisów i 3 porażki. „Miedziowi” są jedyną drużyną w lidze, która jak na razie nie zremisowała. Nasz poniedziałkowy rywal zajmuje pozycję 8. w tabeli eWinner II ligi, ma na koncie 11 punktów, a jego bilans to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. W kadrze rezerw zapewne znajdą się gracze pierwszego zespołu, jak: Szymon Kobusiński, Arkadiusz Woźniak, Kacper Lepczyński, Jasmin Burić, Bartłomiej Kłudka, Filip Kocaba, Mateusz Kizyma, Kacper Terlecki, Kacper Masiak, Kamil Sobczak czy Michał Matys.

Rywalem rezerw Zagłębia będzie Radunia Stężyca. To drużyna mająca siedzibę we wsi Stężyca, w województwie pomorskim, powiecie kartuskim, na Kaszubach. Radunia powstała w 1982 roku, a swoje największe sukcesy notuje obecnie, bowiem pobyt w II lidze od dwóch sezonów jest dla tego klubu jak na razie największym osiągnięciem. Przed rokiem Radunia zajęła 6. miejsce w rozgrywkach eWInner II ligi, zagrała w barażach o awans na zaplecze ekstraklasy, ale musiała uznać wyższość Ruchu Chorzów, któremu uległa 0:1.

W zespole ze Stężycy występuje trzech byłych graczy Zagłębia Lubin - są to Bartosz Zynek, Marcel Górski, a także Eryk Sobków. Najbardziej nasi zawodnicy muszą uważać na Radosława Stępnia. Ten doświadczony pomocnik w obecnym sezonie strzelił już 5 goli i zaliczył 2 asysty. Wspomniany wcześniej Zynek ma z kolei na koncie 4 gole.

Mecz odbędzie się w poniedziałek o 12:00 na Stadionie Zagłębia. Wstęp dla kibiców jest wolny, do dyspozycji będzie sektor A1. Mecz będzie transmitowany przez platformę WP Pilot.