Przed rezerwami Zagłębia Lubin kluczowe tygodnie. Choć młodzi gracze z Lubina nadal znajdują się w strefie spadkowej tabeli eWinner II ligi, to mają realne szanse na wydostanie się z niej po tej kolejce. Wystarczy tylko i aż wygrać z Olimpią Elbląg.

Po piątkowych meczach 31. kolejki eWinner II ligi Zagłębie II Lubin zajmuje 15. pozycję w tabeli i jest to pierwsze miejsce zagrożone spadkiem do III ligi. Lubinianie mają 31 punktów i bilans 9 zwycięstw, 4 remisy oraz 17 porażek. Zagłębie II Lubin jest jednocześnie zespołem, który do spółki z Garbarnią Kraków ma najwięcej porażek w lidze oraz z drugiej strony wspólnie ze Zniczem Pruszków najmniej remisów.

Ze względu na to, że Górnik Polkowice, który w tabeli jest 14., przegrał swój mecz z Kotwicą Kołobrzeg 0:1, „Miedziowi” w przypadku wygranej z Olimpią Elbląg prześcigną polkowiczan mających dwa punkty więcej i zepchną ich do strefy spadkowej. Widać więc, że choć sytuacja naszej młodej drużyny nie jest kolorowa, nie wszystko jest jasne i utrzymanie jest w zasięgu. Tym bardziej, że przed nami jeszcze bezpośredni mecz z Górnikiem Polkowice, w dodatku każda z drużyn walczących o utrzymanie ma terminarz o podobnym stopniu trudności.

O zwycięstwo w Elblągu jednak łatwo nie będzie. Obecnie ta drużyna zajmuje 8. pozycje w tabeli, a w swoim składzie ma kilku ciekawych zawodników, którzy potrafią zrobić różnice. W ostatnich trzech meczach zespół z Elbląg odniósł jedno zwycięstwo i poniósł dwie porażki. Jedna z nich przypadła na starcie z Siarką Tarnobrzeg, co też pokazuje, że choć starcie z Olimpią łatwe nie będzie, to jednak nie jesteśmy bez szans.

W rundzie jesiennej spotkanie między Zagłębiem Lubin a Olimpią Elbląg zakończyło się remisem 1:1. 

Spotkanie odbędzie się w sobotę o 18:00. Transmisję na żywo z komentarzem z tego starcia przeprowadzi Pilot WP. Wszystkie szczegóły dotyczące transmisji znajdziecie poniżej. Nam będzie miło, jeśli przy wyborze pakietu skorzystacie z tego linka: https://bit.ly/3Dyz3y3.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)