W 26. kolejce PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zagra u siebie z Lechią Gdańsk. Forma obu drużyn stoi pod znakiem zapytania, bo zarówno Zagłębie jak i Lechia, potrafią w jednym meczu zagrać dobrą piłkę i wygrać, by w kolejnym grać słabo i stracić punkty.

Sytuacja w tabeli

Po 25. meczach w PKO Ekstraklasie Zagłębie Lubin zajmowało 11. pozycję z 32 punktami na koncie, przy bilansie 9-5-11; 37-36. Lechia z kolei znajduje się w pierwszej ósemce, dokładnie jest na miejscu 7. z bilansem 10-7-8; 28-29. Głównym celem Zagłębia Lubin na obecny sezon był awans do górnej ósemki. Patrząc na ścisk w tabeli oraz formę "Miedziowych", można zwrócić uwagę na to, że cel się od nas oddala, a ewentualna porażka z Lechią może tylkom rozwiać pozostające w kibicach złudzenia.

Historia na korzyść gdańszczan

Bilans wcześniejszych meczów przemawia za zespołem prowadzonym przez Piotra Stokowca. Dotychczas graliśmy 31 razy, wygraliśmy tylko 8 meczów, padło 7 remisów, a Lechia zwyciężyła aż 16-krotnie. W obecnym sezonie mierzyliśmy się z Lechią Gdańsk dwukrotnie. Oba mecze były rozgrywane w Gdańsku - ligowy wygraliśmy 2:1, zaś pucharowy przegraliśmy 2:3, mimo prowadzenia do przerwy 2:0.

Kilka ubytków w kadrach

W obu zespołach zabraknie kilku piłkarzy. W drużynie "Miedziowych" nie zagrają na pewno Paweł Żyra, Kamil Mazek (kontuzje) oraz zawieszony za żółte kartki Bartosz Kopacz. Na Twitterze pojawiła się także informacja, że może nie zagrać Damian Oko, co oznacza, że parę stoperów z Lubomirem Guldanem będzie tworzył Dominik Jończy.

Piotr Stokowiec nie będzie mógł skorzystać z usług Żarko Udovicicia, Błażeja Augustyna, którzy mają problemy ze zdrowiem, a także Filipa Mladenovicia, który jest zawieszony za zgromadzenie 12 żółtych kartek w sezonie. Z różnych powodów w rezerwach są Jakub Arak i Sławomir Peszko, a przed spotkaniem z Zagłębiem kontrakt z Lechią rozwiązał Rafał Wolski. Więc oni także nie zagrają z naszym zespołem.

Przed meczem powiedzieli

Martin Ševela (trener Zagłębia Lubin)

- My musimy patrzeć się na siebie, a nie ile ma punktów i które miejsce w tabeli zajmuje Lechia Gdańsk. Walczymy o pełną pulę, która jest ważne dla nas w tabeli, ale również dla świadomości drużyny. Lechia ma swój cel, ale to nie nasz problem i to my musimy być odpowiednio nastawieni, aby od początku meczu grać o zwycięstwo i zdobyć trzy punkty.

- Widziałem ich ostatni mecz z Legią Warszawa, prezentowali płynne przejście pomiędzy formacjami, ich zaangażowanie było na odpowiednim poziomie, jednak grali z przeciwnikiem o wysokiej jakości. Legia jest jedną z drużyn, która może zdobyć tytuł mistrzowski. Są liderem, świadczy to o dobrej rywalizacji, powiązanej z jakością drużyny. My musimy patrzeć sami na siebie, na pozycji środkowego obrońcy nie może zagrać Bartosz Kopacz, na tej pozycji trzeba będzie zrobić zmianę. Damy szansę młodemu chłopakowi, który dobrze pracuje na treningu. Mam nadzieję, że rywalizacja będzie dobra, a na boisku pomogą mu partnerzy. Pierwszy punkt, który będzie ważny, to nastawienie naszych zawodników na mecz, jak w spotkaniu ze Śląskiem. Wówczas wszystkie atrybuty, które chcieliśmy od zawodników były widoczne w grze i to poskutkowało zwycięstwem. Z tym samym nastawieniem chcemy kontynuować w meczu z Lechią Gdańsk. Cytat za zaglebie.com.

Prawdopodobne składy

Zagłębie Lubin: Hładun - Czerwiński, Jończy, Guldan, Balić - Živec, Baszkirow, Starzyński, Bohar - Dražić - Białek.

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Maloca, Kobryń, Pietrzak - Haydary, Tobers, Gajos, Kubicki, Saief - Paixao.

DO BOJU, ZAGŁĘBIE!