W innym humorze niż Martin Ševela był na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Piasta Gliwice - Waldemar Fornalik. Trener "Piastunek" powiedział po meczu, że dobre rozpoczęcie rozgrywek jest bardzo ważne

Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)

- Na pewno każdy mecz ekstraklasy nie jest łatwym meczem. Dzisiejsze spotkanie też kosztowało nas sporo sił. Myślę, że możemy być zadowoleni z gry zespołu i z tego jak to wszystko funkcjonowało. Dobra gra ze sparingów została przełożona na dzisiejsze spotkanie. Szkoda, że nie zdobyliśmy jeszcze przynajmniej jednej bramki z tych czystych, klarownych sytuacji. Tak jak mówiłem wcześniej - początek rundy jest bardzo ważny. Ciężka praca w okresie przygotowawczym zaprocentowała. Inkasujemy trzy punkty i z optymizmem patrzymy na kolejne spotkania.

- Przed meczem byłem pytany o transfery i pół żartem, pół serio powiedziałem, że dobrym transferem jest powrót Kuby Czerwińskiego. Na pewno jego obecność na boisku dodała jakości formacji defensywnej i całej drużynie.

- Styl gry zawsze jest ważny. W sezonie mistrzowskim byliśmy drużyną, która kreowała sporo sytuacji podbramkowych i grała przyjemnie dla oka. Teraz również staram się grać w ten sposób i zaszczepiać zawodnikom taki sposób gry. Chcemy grać w piłkę i kreować akcje ofensywne, a nie tylko przeszkadzać rywalom. Choć oczywiście element konfrontacji fizycznej również jest ważny.

źródło: piast-gliwice.eu