Trener bramkarzy I drużyny Grzegorz Szamotulski związał się z Zagłębiem nowym kontraktem. Umowa, którą "Szamo" związał się z "Miedziowymi", będzie od teraz obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

reklama

Grzegorz Szamotulski przeszedł do Zagłębia Lubin 1,5 roku temu z akademii Miedzi Legnica. Pod jego skrzydłami wyraźnie odżył Konrad Forenc, a Dominik Hładun rozwija swoje umiejętności. Postęp w treningach widać także u młodych zawodników z akademii, którzy zaczynają trenować z pierwszym zespołem.

"Szamo" to były reprezentant Polski. W koszulce z orzełkiem na piersi rozegrał 13 spotkań. Najwięcej meczów w karierze zaliczył w barwach Legii Warszawa. Reprezentował też barwy Amiki Wronki, Sturmu Graz, Dundee United czy Admiry Wacker Modlig. Karierę trenerską rozpoczynał w Koronie Kielce. Większość pracy trenerskiej związany był także Legią, gdzie pracował z młodzieżą. Ostatnie pół roku przed przejściem do "Miedziowych" spędził we wspomnianej wcześniej legnickiej "Miedzi".

- Cieszę się, że udało nam się dojść z klubem do porozumienia i podpisałem nową, dwuletnią umowę. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że po tych kilkunastu miesiącach spędzonych w Zagłębiu Lubin czuję się tutaj prawie jak w domu. Moja współpraca z całym sztabem szkoleniowym, czy to trenerem Sevelą czy trenerem przygotowania motorycznego Markiem Świdrem czy nawet Panią Mariolą z magazynu układa się bardzo dobrze – skomentował podpisanie nowego kontraktu dla zaglebie.com Grzegorz Szamotulski.

źródło: zaglebie.com