Już w piątek o godzinie 20:30 rozpoczną się kolejne w historii Derby Dolnego Śląska. Spotkania obydwu zespołów zawsze obfitowały w piłkarskie emocje, a temperatura związana z derbowymi starciami rozgrzewa kibiców obu zespołów na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu ekip?

Ze Śląskiem graliśmy 44 razy. Zagłębie zwyciężało 19-krotnie, dziewięć razy padał remis, a wrocławianie zgarniali komplet punktów 16-krotnie.

Najwyższe zwycięstwo naszej drużyny nad rywalem zza miedzy miało miejsce 26.09.1992 roku, wówczas "Miedziowi" pokonali Śląska aż 7:0, a bramki dla naszej drużyny zdobywali: Dyluś (3), Grech, Michaliszyn (2) i Stachurski. Dotąd jest to najwyższe ligowe zwycięstwo Zagłębia w historii oraz jednocześnie najwyższa ligowa porażka Śląska.

Ostatni raz ze Śląskiem mierzyliśmy się 1 marca tego roku. Wówczas na Stadionie Zagłębia padł wynik 3:1, a bramki dla "Miedziowych" strzelali Sasa Zivec (2) oraz Patryk Szysz. Gol dla gości padł po niefortunnej próbie wybicia piłki przez Lubomira Guldana.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już jutro tuż po godzinie 22:15.

Derby Dolnego Śląska

• Zwycięstwa Zagłębia: 19