W piątkowy wieczór Zagłębie Lubin podejmie sąsiada w tabeli - Wartę Poznań. Tradycyjnie przypominamy wam ostatnie bilans, pierwsze i ostatnie starcie lubinian z "Zielonymi".

Jeszcze do niedawna bilans bezpośrednich starć obydwóch ekip był idealnie wyrównany. Zmieniło się to po ostatnim meczu. Jak dotąd zwyciężaliśmy z Wartą sześciokrotnie, ani razu nie padł remis, a "Zieloni" zgarniali komplet punktów pięć razy.

Historia potyczek naszego zespołu z poznaniakami sięga kampanii 1978/79, kiedy to spotkaliśmy się w ramach rozgrywek ówczesnej II ligi gr. zachodniej. W pierwszym historycznym meczu lubinianie ulegli „Zielonym” 1:4.

Po raz ostatni z Wartą spotkaliśmy się 25 września 2021 roku. Wówczas "Miedziowi" pokonali ówczesnych podopiecznych Piotra Tworka 2:0. Czyste konto w tamtym meczu zawdzięczamy w dużej mierze Dominikowi Hładunowi, który nie dość, że wyczyniał cuda po strzałach Adama Zrelaka, to jeszcze obronił rzut karny. Dla Zagłębia trafiali Tomas Zajic, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, szczupakiem otworzył worek z golami. Prowadzenie klubu ze stolicy polskiej miedzi podwyższył Patryk Szysz, który w 67. minucie, po kontrze, zdjął pajęczynę z siatki bramki Adriana Lisa.

Bilans Zagłębie - Warta

• Zwycięstwa Zagłębia: