W 4. kolejce sezonu 2020/21 Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym obiekcie z Cracovią. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu ekip?

Z „Pasami” dotychczas mierzyliśmy się 32 razy. Komplet punktów padał łupem „Miedziowych” dziesięciokrotnie, jedenaście razy zwyciężała Cracovia, tyle samo razy dzieliliśmy się też punktami.

W ubiegłym sezonie z Cracovią mierzyliśmy się na inaugurację rozgrywek. Wówczas spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Bramkę dla „Miedziowych” zdobył w 5. Minucie Damjan Bohar, w 23. minucie wyrównał Rafael Lopes i do końca spotkania nie działo się zbyt wiele.

W rewanżu ulegliśmy „Pasom” 2:0. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy. W 75. minucie Cornel Rapa dograł z głębi w pole karne, do piłki doszedł Tomas Jablonsky i bez większych problemów z bliskiej odległości pokonał Konrada Forenca. W doliczonym czasie straciliśmy drugiego gola, a był on efektem kontrataku. Lewą strona pomknął wprowadzony chwile wcześniej Filip Piszczek, zagrał wzdłuż pola karnego do Diego Ferrareso, a ten nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę pokonując Forenca.

Bilans Zagłębie - Cracovia:

• Zwycięstwa Zagłębia: 10
  • Remisy: 11