W niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z Cracovią Kraków. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu ekip?

Z „Pasami” dotychczas mierzyliśmy się 33 razy. Komplet punktów padał łupem „Miedziowych” dziesięciokrotnie, jedenaście razy zwyciężała Cracovia. Z kolei dwanaście razy oba zespoły dzieliły się punktami.

Po raz ostatni z Cracovią rywalizowaliśmy w 4. kolejce obecnej kampanii. Wówczas pierwsi na prowadzenie wyszli krakowianie - Marcos Alvarez wygrał pojedynek z Łukaszem Porębą, a następnie dograł na głowę Rivaldinho. Syn brazylijskiego gwiazdora z zimną krwią pokonał Dominika Hładuna.

"Miedziowym" udało się wyrównać w 68. minucie spotkania, kiedy to rzut wolny egzekwował Filip Starzyński, w polu karnym najlepiej odnalazł się Lorenco Simić, który swoim pierwszym trafieniem w miedziano-biało-zielonych barwach zapewnił lubinianom cenny punkt.

Jesienny mecz Zagłębia z Cracovią był historycznym 1000. meczem naszego zespołu w Ekstraklasie.

Bilans Zagłębie - Cracovia:

• Zwycięstwa Zagłębia: 10
  • Remisy: 12