Już cztery dni po porażce z Wisłą Kraków Miedziowi będą mieli okazję do rehabilitacji. W piątek Zagłębie podejmie Górnika Łęczna. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu ekip?

Historia spotkań obu ekip sięga meczów barażowych o I ligę (dzisiejszą Ekstraklasę) w sezonie 2002/03. Wówczas, niestety lepsi okazali się być nasi rywale zwyciężając w obydwóch spotkaniach, i to właśnie lubelski zespół zapewnił sobie awans do elity.

Z łęcznianami rywalizowaliśmy w przeszłości piętnastokrotnie. Historia przemawia naszą korzyść, bowiem Miedziowi zwyciężali w siedmiu meczach. Trzykrotnie w potyczkach obu zespołów padał remis, pięć razy wygrywali też goście piątkowego meczu.

Po raz ostatni spotkaliśmy się w kampanii 2016/17, wtedy dwukrotnie górą było Zagłębie. Najpierw w rundzie jesiennej padł wynik 3:1, a bramki dla naszego zespołu zdobywali: Jakub Tosik, Adam Buksa i Jarosław Kubicki. W rewanżu na Stadionie Zagłębia wygraliśmy skromnie 1:0, a jedynego gola zdobył wówczas Filip Starzyński. Warto odnotować, że były to mecze w sezonie, po którym Górnik pożegnał się z Ekstraklasą.

Bilans meczów Zagłębie – Górnik Łęczna

• Zwycięstwa Zagłębia: 7