W sobotę o godzinie 20:00 Zagłębie Lubin zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu zespołów?

Z zabrzanami mierzyliśmy się 62 razy. Komplet punktów padał łupem „Miedziowych” siedemnastokrotnie, 25 razy padał remis, a dwudziestokrotnie zwyciężali goście sobotniego pojedynku.

W sezonie 2019/20 z Górnikiem mierzyliśmy trzykrotnie.

Na początku sezonu 19/20 padł wynik 1:0 dla zabrzan, a jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 73. Minucie spotkania Jesus Jimenez. Postawa „Miedziowych” w tamtym spotkaniu pozostawiła wiele do życzenia – nie stworzyliśmy sobie dostatecznej ilości dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

W rewanżu na Stadionie Zagłębia górą byli „Miedziowi”, którzy zwyciężyli 2:0. Bramki zdobywali kolejno w 18. i 60. minucie spotkania: Damjan Bohar i Bartosz Białek. Zwycięstwo w tamtym spotkaniu dało Zagłębiu przełamanie, bowiem zwyciężyliśmy po serii trzech spotkań bez zdobycia kompletu punktów.

W ostatniej kolejce ubiegłej kampanii zwyciężyliśmy 2:0, pierwszą bramkę dla Zagłębia zdobył w 18. minucie Bartosz Białek, dla którego było to ostatnie spotkanie w miedziowych barwach. W 67. minucie nasze prowadzenie podwyższył pewnym strzałem z rzutu karnego Filip Starzyński. Wynik lipcowego starcia dobrze obrazuje przebieg spotkania, bowiem „Miedziowi” w pełni kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń.