W sobotę o godzinie 17:30 Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Jakie wyniki padały w dotychczasowych starciach obu zespołów?

Z zabrzanami mierzyliśmy się 61 razy. Komplet punktów padał łupem „Miedziowych” szesnastokrotnie, 25 razy padał remis, a dwudziestokrotnie zwyciężali gospodarze sobotniego pojedynku.

Częściej w historii niż z zabrzanami graliśmy tylko z warszawską Legią, z którą rywalizowaliśmy 62 razy.

W obecnym sezonie z Górnikiem mierzyliśmy się w 2. oraz 17. kolejce. Na początku sezonu 19/20 padł wynik 1:0 dla zabrzan, a jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 73. Minucie spotkania Jesus Jimenez. Postawa „Miedziowych” w tamtym spotkaniu pozostawiła wiele do życzenia – nie stworzyliśmy sobie dostatecznej ilości dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

W rewanżu na Stadionie Zagłębia górą byli „Miedziowi”, którzy zwyciężyli 2:0. Bramki zdobywali kolejno w 18. i 60. minucie spotkania: Damjan Bohar i Bartosz Białek. Zwycięstwo w tamtym spotkaniu dało Zagłębiu przełamanie, bowiem zwyciężyliśmy po serii trzech spotkań bez zdobycia kompletu punktów.

Kto zwycięży w najbliższym spotkaniu obydwu ekip? Przekonamy się tuż po godzinie 19:15.