mkszaglebie.pl

W sobotę o godzinie 20:00 Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu ekip?

Z Jagiellonią mierzyliśmy się 33 razy. Piętnastokrotnie komplet punktów padał łupem Zagłębia, siedmiokrotnie obie drużyny dzieliły się punktami, Jagiellonia z kolei zwyciężała jedenastokrotnie.

W sezonie 2019/20 dwukrotnie rywalizowaliśmy z białostoczanami. W 3. kolejce na Stadionie Zagłębia byliśmy dużo słabsi od rywala, który kontrolował spotkanie, prowadząc 0:2 aż do 70. minuty, kiedy to Patryk Szysz zdobył bramkę kontaktową, osiem minut później wyrównał Łukasz Poręba. Po golach zawodników „Miedziowych” do końca pojedynku na tablicy wyników widniał remis 2:2.

W rewanżu w Białymstoku zwyciężyliśmy 1:0. O dyspozycji „Miedziowych” w tamtym spotkaniu można powiedzieć, iż zdobyte punkty były ważniejsze od stylu. W 18. minucie meczu objęliśmy prowadzenie. Piłkę odebrał Lubomir Guldan, fenomenalnie zagrał do Alana Czerwińskiego, który pomknął prawą stroną, następnie podbiegł w kierunku pola karnego i wycofał piłkę do Damjana Bohara, który prawą nogą skutecznie uderzył na bramkę Grzegorza Sandomierskiego. Było to jedyne trafienie tego spotkania.
 

Bilans Zagłębie – Jagiellonia

Zwycięstwa Zagłębia: 15
Remisy: 7
Zwycięstwa Jagiellonii: 11

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)25.09.2020 20:15
Informacja na temat naszej zabawy typerowej - #TyperMKS. Z powodu problemów technicznych związanych z podliczeniem poprzedniej rundy typera, niestety wystartowaliśmy dopiero dziś. Z góry przepraszamy za wszelkie utrudnienia, przede wszystkim za to, że będzie można typować zaledwie przez dobę.