W sobotę o godzinie 17:30 Zagłębie Lubin zmierzy się u siebie z Jagiellonią Białystok. Jak wyglądały dotychczasowe starcia obu ekip?

Z Jagiellonią mierzyliśmy się 34 razy. Komplet punktów padał łupem "Miedziowych" szesnastokrotnie, siedem razy obie drużyny dzieliły się punktami, Jagiellonia z kolei zwyciężała jedenastokrotnie.

W obecnym sezonie z białostoczanami rywalizowaliśmy w 5. kolejce gier. Wówczas w pierwszej połowie spotkania "Miedziowi" prezentowali się lepiej od zespołu ze stolicy Podlasia, co zdołali udokumentować zdobytą w 10. minucie meczu bramką - Filip Starzyński świetnie egzekwował rzut rożny, a w polu karnym odnalazł się niezawodny w tym fragmencie gry Lorenco Simić, który mocnym strzałem głową pokonał golkipera naszych rywali.

Zagłębie wyszło na drugą połowę gorzej zmotywowane, co sprawiło, że słabo dysponowana tego dnia Jagiellonia przysporzyła naszym zawodnikom nieco problemów. Pomimo tego pragmatyzm lubinian w tamtym pojedynku opłacił się, "Miedziowi" wywieźli z Białegostoku cenne trzy punkty.

Bilans Zagłębie - Jagiellonia

Zwycięstwa Zagłębia: 16