W niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin zmierzy się w Białymstoku z miejscową Jagiellonią. Przed „Miedziowymi” starcie z rywalem, który im wyjątkowo leży. Jaki jest bilans bezpośrednich pojedynków obydwóch ekip? Przypominamy także ostatni mecz lubinian z zespołem z Podlasia.

Z Jagiellonią Białystok Zagłębie Lubin rywalizowało w przeszłości 37 razy. Jak już wspomnieliśmy drużyna z Podlasia jest dla „Miedziowych” dość przyjemnym przeciwnikiem. Lubinianie wygrywali 18 razy, osiem razy padał remis, natomiast Jaga zgarniała komplet punktów jedenastokrotnie.

Ostatni pojedynek obu zespołów przypada na 1 października zeszłego roku, kiedy to ulegliśmy białostoczanom 0:1 po bramce Jesusa Imaza z 53. minuty meczu. Co ciekawe, podlaski zespół przerwał wtedy serię trzech ligowych zwycięstw z rzędu Zagłębia (a czterech wygranych wliczając rozgrywki Pucharu Polski)

Bilans Zagłębie - Jagiellonia

• Zwycięstwa Zagłębia: 18